Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy

2019-04-13 08:18       aktualizacja: 2019-04-12 21:29       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Komorniki: Zapaśniczy Puchar Polski

323 zapaśniczek i zapaśników z 60 klubów walczyło w Komornikach o Puchar Polski w zapasach.

W dniach 6-7 kwietnia 2019r. w Hali Sportowo Widowiskowej w Komornikach odbył się II Puchar Polski Kadetek i Kadetów w zapasach, w stylu wolnym. W turnieju startowało 323 sportowców – zawodniczek i zawodników z 60 klubów z całej Polski. Zawody rozpoczęły się w sobotę o godz. 9.00 na 3 matach.
O godzinie 13.00 odbyło się oficjalne rozpoczęcie turnieju, podczas którego wszystkich uczestników przywitał prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Zapasy Plewiska, Roman Króliński. Podczas uroczystości otwarcia zawodów Prezes Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego pan Lech Pauliński wspólnie z panią Agatą Mikulską, członkiem zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego wręczyli odznaczenia Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego przedstawicielom komornickiego samorządu oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego Zapasy Plewiska.

Po wręczeniu odznaczeń głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Komorniki, Marian Adamski, ktory uroczyście otworzył zawody. Turniej w tym dniu trwał aż do godziny 19:00, a później nastąpiło regulaminowe ważenie zawodniczek i zawodników, którzy zakwalifikowali się do wyższej drabinki turnieju.

W niedzielę od godziny 9:00 rozpoczął się drugi dzień walk eliminacyjnych. Od godziny 11:00 na matach pierwszej i trzeciej rozpoczęły się walki o brązowe medale a na macie drugiej – środkowej odbywały się pojedynki finałowe. Rywalizację zaczęły dziewczęta, a po skończeniu ostatniej kategorii wagowej dziewcząt swoje zmagania rozpoczęli chłopcy.

Wśród startujących nie brakowało przedstawicieli wielkopolskich klubów. W zapasach dziewcząt najlepiej spisała się Zofia Polowczyk (ULKS Tęcza Środa Wlkp.), która zwyciężyła w kategorii 65 kg. Na podium stanęła także Wiktoria Powałowska (Sobieski Poznań), która zajęła trzecie miejsce w kategorii 73 kg.

W imprezie wystartowały także zawodniczki gospodarza turnieju UKS Zapasy Plewiska. Nina Ratajczak w kategorii 69 kg zajęła 12. miejsce, Martyna Czosnowska (65 kg) sklasyfikowana została na 12-13. pozycji. Natomiast 15. lokatę zajęły Marta Sós (57 kg) i Zuzanna Misiorna (69 kg).

W turnieju chłopaków wielkopolscy zapaśnicy stawali na podium cztery razy. Trzy medale wywalczyli zawodnicy Ceramika Krotoszyn: Artur Gibasiewicz triumfował w kategorii 71 kg, w wadze 45 kg drugie miejsce zajął Kacper Nowakowski, a Bartosz Kaźmierczak był trzeci w kategorii 71 kg. Brązowy medal wywalczył także zawodnik gospodarzy Marcin Czosnowski (UKS Zapasy Plewiska) w wadze 110 kg.

Obok brązowego medalisty Marcina Czosnowskiego, walczyło też czterech innych zawodników UKS Zapasy Plewiska: Natan Kulczyński (10-11. lokata) 51 kg, Jędrzej Jodłowski (11-12. miejsce) 65 kg, Igor Sufryd (18. Miejsce) 80 kg oraz Marius Nartea (15. pozycja) w kategorii 92 kg.

Po zakończeniu rywalizacji nastąpiła dekoracja zawodniczek i zawodników. Czekały na nich medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

W zgodnej ocenie zarówno zawodników, ich trenerów oraz zaproszonych gości, do wysokiego poziomu sportowego dostroili się jego organizatorzy zbierając za przygotowanie mistrzostw – Pucharu Polski zasłużone pochwały i gratulacje.