facebook RSS # #

17.07.2019 17:43

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-04-17 13:39       aktualizacja: 2019-04-16 13:44       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Jarocin: Kiermasz Wiosenny

Jarocin: Kiermasz Wiosenny
Fot. UM Jarocin
Kwiaty i wiele innych roślin można było nabyć podczas tegorocznego Kiermaszu Wiosennego w Jarocinie. A że Wielkanoc tuż, tuż… na kiermaszu nie zabrakło świątecznych akcentów, z finalnym WIELKIM gotowaniem świątecznego żurku.

W sobotni poranek na jarocińskim rynku pojawiło się 30 stoisk kiermaszowych, na których można było zaopatrzyć się w różnorodne produkty: od wiklinowych koszy poczynając, poprzez smakowite miody, wędliny, sery, ryby i inne pyszności, na pięknych wytworach rękodzielniczych kończąc. Były też degustacje przygotowane m.in. przez Restaurację Hotel Jarota i Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Jarocinie.

Na wiosennym kiermaszu, tylko pogoda nie była wiosenna, dlatego na rozgrzewkę organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników malinową herbatę i gorącą kawę. Można też było spróbować pitnego miodu o wymyślnych smakach: limonki z imbirem i porzeczki z czerwonym pieprzem. Na stoisku Centrum Integracji Społecznej w Jarocinie, klienci częstowani byli faszerowanymi jajkami i plackiem.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z kwiatami i innymi roślinami ozdobnymi. Przy okazji, na stoisku spółki Zakład Gospodarki Odpadami – Wielkopolskie Centrum Recyklingu,  można było otrzymać próbkę (doskonale do uprawy roślin nadającego się!) naturalnego nawozu Terrawit, który produkowany jest w jarocińskim zakładzie. Tuż obok przedstawiciele Lasów Państwowych - Nadleśnictwa Jarocin rozdawali bezpłatnie sadzonki dębu szypułkowego, lipy drobnolistnej, klonu zwyczajnego i żywotnika „szmaragd”.  W ekologicznej strefie zlokalizowane były także stoiska Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Jarocińskiej Agencji Rozwoju. Pracownicy spółek informowali mieszkańców m.in. o planowanej rewitalizacji Śródmieścia oraz o możliwości pozyskania środków na wymianę starego ogrzewania na ekologiczne.

Na kiermaszu nie zabrakło także darmowych atrakcji dla dzieci, a dorośli mogli zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi.

Największą atrakcją wydarzenia było gotowanie w ogromnym kotle świątecznego żurku. Kucharzy z Pogorzeli wspierał Mateusz Biernat - uczestnik II edycji programu MasterChef Junior.

Inicjatorem kiermaszu i jego głównym organizatorem była Gmina Jarocin. W organizacje zaangażowały się gminne spółki: Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie, Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie, Jarocińska Agencja Rozwoju, Jarocin Sport oraz instytucje gminne: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Wystawców, którzy swoją obecnością uświetnili kiermasz, już dziś, zapraszamy do udziału w grudniowym jarmarku bożonarodzeniowym.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25