facebook RSS # #

17.07.2019 17:41

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-04-23 07:45       aktualizacja: 2019-04-23 06:43       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Miasto Świdnica: Zapraszamy na rowery

Miasto Świdnica: Zapraszamy na rowery
Fot. W.Bąkiewicz UM Świdnica
Ruszyły zapisy chętnych do udziału w lubianej przez świdniczan akcji „Świdnica na rowery”, która w tym roku odbędzie się w niedzielę, 12 maja i tradycyjnie zainauguruje sezon turystyczno-rekreacyjny w naszym mieście. Jej organizatorami są Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

Wspólny rajd rowerowy odbędzie się po raz czwarty. W towarzystwie prezydent miasta, Beaty Moskal-Słaniewskiej świdniczanie przejadą zabezpieczoną przez Policję i Straż Miejską trasą. Później tradycyjnie na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zaplanowano rodzinny piknik rowerowy z atrakcjami i konkursami dla najmłodszych.

Celem akcji „Świdnica na Rowery” jest propagowanie zdrowego stylu życia, ekologii, bezpiecznej jazdy na rowerze oraz integracja świdniczan. Aby wziąć w niej udział, należy wypełnić formularz dostępny w linku: https://tiny.pl/trq66

Internetowe zapisy chętnych już się rozpoczęły i potrwają do poniedziałku, 6 maja, do północy.

- Dla pierwszych 1000 uczestników, którzy zapiszą się do udziału w akcji, a następnie wezmą w niej aktywny udział, czyli przejadą wspólnie z nami trasą rajdu, przygotowaliśmy pamiątkowe koszulki. Zapisy pozwalają na wskazanie preferowanego rozmiaru koszulki, a także wcześniejsze odebranie opasek startowych oraz kuponów, które będzie można pobrać od środy, 8 maja do soboty, 11 maja w Wieży Ratuszowej w godzinach od 10.00 do 18.00 lub w dniu rajdu od godz. 9.00 do 9.45 w puntach przy Bosmanacie. Założona na rękę opaska, podobnie jak w ubiegłym roku, upoważniać będzie do odbioru koszulki po odbytej trasie wspólnego rajdu, a kupon do poczęstunku i udziału w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów - mówi Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Podczas rodzinnego pikniku, na terenie ŚOSiR, w godzinach od 11.00 do 15.00, dla wszystkich uczestników, którzy zapiszą się przez formularz, zaplanowane zostały konkursy z nagrodami, wśród których są, m.in.: sprzęt rowerowy, książki, vouchery do salonów kosmetycznych i fryzjerskich, bilety wstępu do atrakcji turystycznych w Świdnicy i obiektów leżących na obszarze Aglomeracji Wałbrzyskiej.

- Wypełnienie formularza jest proste – uczestnik dokonuje zgłoszenia, podaje rozmiar koszulki, potwierdza zapoznanie się z regulaminem oraz wyraża zgodę na upublicznienie swojego wizerunku. W przypadku biorących udział w rajdzie rodzin oznacza to, że należy wypełnić odrębny formularz dla każdego członka rodziny osobno. Jeżeli ktoś nie zdąży się zapisać internetowo, będzie mógł tego dokonać 45 minut przed wyruszeniem rajdu, w punkcie przy Bosmanacie. Osobom zapisującym się dopiero w dniu rajdu organizatorzy nie są w stanie zagwarantować pamiątki w postaci koszulki. Dlatego zachęcamy wszystkich do jak najszybszego zgłoszenia udziału poprzez formularz oraz zapoznania się z regulaminem akcji – dodaje Jacek Piekunko, dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Rajd rowerowy startuje 12 maja o godz. 10.00 spod Bosmanatu nad Zalewem Witoszówka, gdzie o godz. 9.30 odbędzie się zbiórka uczestników. Osoby, które zapisały się na rajd, a nie zdążyły odebrać opaski w Wieży Ratuszowej, będą mogły tego dokonać w punktach ustawionych przy Bosmanacie od godz. 9.00 do godz. 9.45. Tegoroczna trasa rajdu wynosi ok. 8,5 km, meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska. Trasę przejazdu ilustruje załączona mapka.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25