facebook RSS # #

21.07.2019 18:07

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-05-13 12:26       aktualizacja: 2019-05-13 08:23       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Trzebnica: Spotkanie Ligi Niezwykłych Umysłów

Trzebnica: Spotkanie Ligi Niezwykłych Umysłów
Fot. UM Trzebnica
Do Trzebnicy zawitali przedstawiciele Ligi Niezwykłych Umysłów w osobach Piotra Krzyżyńskiego i Barbary Budrewicz-Wróblewskiej, w związku z uczestnictwem Gminy Trzebnica w programie związanym z nauką programowania.

W Urzędzie Miejskim podczas spotkania z burmistrzem Markiem Długozimą omówione zostały szczegóły przystąpienia do Ligii Niezwykłych Umysłów - internetowej platformy do nauki praktycznego podejścia do programowania. W spotkaniu udział wzięli także Krystyna Haładaj – naczelnik Wydziału Oświaty, gdyż platforma skierowana będzie do uczniów trzebnickich szkół, a także Komendant Powiatowy Policji w Trzebnicy młodszy inspektor Adam Jędryszczak.

Platforma nie wymaga instalacji i z poziomu przeglądarki internetowej oferuje dostęp do wiedzy, ćwiczeń, automatycznego systemu oceniania, podpowiedzi, podglądania rozwiązań innych użytkowników, a także współzawodnictwa i tzw. „grywalizacji”. Stawia nacisk na praktyczne aspekty programowania, przede wszystkim rozwiązywanie problemów, rozwijanie kreatywności i umiejętności analitycznego myślenia.

Nauka opiera się na nowoczesnych językach programowania oraz innych narzędziach informatycznych (m.in. C++, Java, SQL, PYTHON, narzędzia administracyjne, bazy danych). Gmina Trzebnica poprzez przystąpienie do ww. Ligii pragnie poszerzyć ofertę edukacyjną, a także – dostrzegając kierunki rozwoju rynków pracy i starając się już od wczesnych lat szkolnych przygotować dzieci do jak najlepszego wykorzystania nabytych umiejętności. Polska należy do czołówki największych rynków usług IT w Europie, a rynek technologii informacyjnych jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów w Polsce.

Gmina Trzebnica to pierwsza gmina w Polsce, która obok partnerów z Czech i Niemiec, dołączyła do prestiżowego programu pilotażowego „Acer for Education” oraz Microsoft "Szkoła w chmurze". Uczniowie korzystają także tablic interaktywnych, projektorów i monitorów multimedialnych, których zakup dofinansowano w ramach Rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017 – 2019 – „Aktywna Tablica”.

Wszystkie powyższe elementy składowe przyczyniają się zwiększenia szans absolwentów szkół w Gminie Trzebnica w przyszłym życiu zawodowym.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25