facebook RSS # #

08.12.2019 12:05

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-05-24 13:11       aktualizacja: 2019-05-24 05:43       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Gmina Świdnica: „Laur Młodego Samorządowca”

Gmina Świdnica: „Laur Młodego Samorządowca”
Fot. UG Świdnica
22 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu wiedzy samorządowej o „Laur Młodego Samorządowca”. W konkursie wzięli udział uczniowie gminnych szkół podstawowych oraz uczniowie klas III gimnazjalnych z tereny naszej gminy. Tematyką tegorocznej edycji Konkursu był wolontariat realizowany na terenie szkół oraz w środowisku lokalnym.

Regulamin konkursu przewidywał przygotowanie wystąpienia wspieranego prezentacją w programie PowerPoint oraz mowy motywacyjnej. Szkoły podstawowe zaprezentowały bardzo bogate i różnorodne działania wolontariuszy prowadzone zarówno na terenie ich placówek, jak na przykład zbiórki na cele charytatywne, pomoc młodszym kolegom, praca w samorządzie na rzecz szkoły, ale również działania obejmujące swoim zasięgiem środowisko lokalne np. pomoc starszym mieszkańcom miejscowości czy prace porządkowe na jej terenie. Wiele działań młodych wolontariuszy, a co za tym idzie ich pomoc, o czym opowiadali podczas swoich prezentacji, sięga innych często odległych miast, krajów a nawet kontynentów.

Zadaniem uczniów klas III oddziałów gimnazjalnych było przygotowanie mowy motywacyjnej na temat I ty możesz zostać wolontariuszem. W wystąpieniach usłyszeliśmy fragmenty prawdziwych, wzruszających historii o spotkaniach ludzi potrzebujących z wolontariuszami, ich wdzięczności i wspólnie spędzanych chwilach. Uczniowie mówili o wartościach jakie niesie ze sobą pomaganie innym, o tworzących się w ten sposób więziach i relacjach międzyludzkich. Podawali wiele przykładów z własnego życia i działalności jako woluntariuszy, zachęcali wszystkich do dzielenia się pomocą i empatii w stosunku do potrzebujących.
Po wystąpieniach uczniowie szkół podstawowych wykazali się dużą wiedzą na temat działalności samorządu w Gminie Świdnica odpowiadając na pytania w teście wiedzy.

W skład jury tegorocznego konkursu weszli: dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Pani Maria Jaworska, dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie, pan Sebastian Krzywda oraz dyrektor Gminnego Ośrodka, Kultury, Sportu i Rekreacji Pan Krzysztof Jas. Komisja konkursowa stanęła przed trudnym zadaniem, ponieważ wszystkie prezentacje oraz przygotowane mowy przedstawione zostały w sposób ciekawy i z wielkim zaangażowaniem uczniów.

Po podliczeniu punktacji za prezentacje oraz test wiedzy samorządowej , Jury wyłoniło następujących laureatów: I miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Pszennie, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym. W kategorii oddziałów gimnazjalnych najwyżej oceniono mowę motywacyjną przygotowaną przez uczennicę trzeciej klasy gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej.

Laureatów i wszystkich uczestników konkursu nagrodzono upominkami ufundowanymi przez Gminę Świdnica, a wygrana szkoła otrzymała honorową statuetkę, która zostanie uroczyście wręczona podczas najbliższej sesji Rady Gminy.

Konkurs o „Laur Młodego Samorządowca” jest zawsze doskonałą okazją do spotkania uczniów oraz nauczycieli gminnych szkół, wymiany doświadczeń oraz podzielenia się własnymi osiągnięciami.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25