facebook RSS # #

19.08.2019 17:16

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-06-11 11:35       aktualizacja: 2019-06-11 11:35       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Trzebnica: Musical GCKIS

Trzebnica: Musical GCKIS
Fot. UM Trzebnica
W Gminnym Centrum Kultury i Sportu w środowe przedpołudnie 22 maja na scenie sali kinowo -widowiskowej odbył się pokaz spektaklu muzycznego, w całości przygotowanego i odegranego przez uczniów oraz pedagogów Gminnej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy.

Spektakl wystawiono wcześniej w murach szkoły muzycznej z okazji Dnia Otwartego. O ile musical wypadł fantastycznie już podczas swojego premierowego pokazu, to na sali wyposażonej w najnowocześniejszy system nagłośnienia i przesyłania dźwięku, a także wspaniałe oświetlenie strefowe oraz system reflektorów scenicznych LED, zabrzmiał już zupełnie profesjonalnie.

Na widowni zasiedli rówieśnicy uczniów szkoły muzycznej, włącznie z ich kolegami i koleżankami ze szkół powszechnych.

W główne role musicalu pt. „Nasza klasa” wcielili się głównie uczniowie starszych klas trzebnickiej Szkoły Muzycznej: Julia Bundziów, Alicja Sobczak, Daria Nooitgedagt, Sylwia Nooitgedagt, Karolina Waleńców, Kalina Krzemianowska, Michał Skulimowski, Mikołaj Kubaszewski, Mateusz Łuszczyński, Nikodem i Kosma Czarnik. Wiodącą rolę nauczycielki zagrała Magdalena Balaszczuk, której asystował na scenie absolwent trzebnickiej Szkoły Muzycznej - Antoni Krasowski.

Oprócz wokalnych występów musical wzbogacił także zespół instrumentalny, w ramach którego na skrzypcach zagrała Jagoda Jaszczyk, Natalia Szostak i Dariusz Muzyczka, na wiolonczeli – Liliana Zając, na flecie Nikola Walczak, na klarnecie Patrycja Budzyń, na trąbce Krzysztof Miś, na puzonie Mikołaj Łuszczyński, na waltorni Jonatan Jaszczyk, na gitarze Mateusz Łuszczyński, na perkusji - Mikołaj Krzak i Oliwia Chuczak, a na akordeonie Kosma Czarnik. Jan Sadownik zagrał na saksofonie zarówno jako akompaniament, jak i - wraz z Michałem Kasperskim, Wiktorią Kawą oraz Szymonem Sztadilów, w ramach kwartetu saksofonowego. Kwartet wykonał przewodni utwór muzyczny z filmu „Mission impossible” oraz piosenkę „Take on me”, zaś największe brawa dostał za porywające wykonanie słynnej „Różowej Pantery” Henriego Manciniego. W tle akompaniował Sławomir Krysa.

Piosenki nie zrobiłyby aż takiego efektu, gdyby solistów nie wsparł licznie nagradzany na wielu konkursach szkolny chór Gminnej Szkoły Muzycznej – „Cantores Minores”. Dopiero to połączenie głosów dało niezapomniane przedstawienie muzyczne. Dyrygent chóru szkolnego i zarazem reżyser musicalu Beata Krzenciessa postawiła na anglojęzyczny repertuar, umiejętnie przeplatając style i konwencje muzyczne.

Całość rozpoczęło wspólne wykonanie „Czwartej klasy na obcasach” z repertuaru VooVoo ze zmodyfikowanym tekstem „Nasza klasa”. Dalej zaśpiewano „September” zespołu Earth, Wind and Fire, „Over the Rainbow” z musicalu “Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Someone in the Crowd” z musicalu „La La Land” oraz rodzimą „Wieżę Babel” z pierwszego polskiego musicalu „Metro”. Ponadto zabrzmiał „Sing” z repertuaru Pentatonix, Shallow z musicalu „Narodziny gwiazdy”, „Miłość rośnie wokół nas” Eltona Johna i „Thank you for the music” nieśmiertelnego zespołu Abba. Nie zapomniano także o polskich utworach, umiejętnie wplatając „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki, a nawet – średniowieczną „Bogurodzicę”.

Największy aplauz wzbudziło wykonanie wielkich hitów zespołu „Queen” – „Don’t stop me now” oraz „We are the Champions”, do których przyłączyła się cała sala. Jak podkreśla Beata Krzenciessa - przygotowanie uczniów, zespołów, scenariusza było jej zasługą, ale w przygotowanie zaangażowali się również mocno nauczyciele instrumentów głównych.Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25