facebook RSS # #

22.10.2019 09:27

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-07-10 12:35       aktualizacja: 2019-07-10 06:11       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Legnica: Stypendyści w Legnicy

Legnica: Stypendyści w Legnicy
Fot. UM Legnica
Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się we wtorek (9 lipca) z przebywającymi w Legnicy stypendystami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. 650 grupa studentów będzie gościła w naszym mieście do 15 lipca.

Gośćmi prezydenta podczas konferencji prasowej byli biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski oraz jego współpracownicy z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Biskup wyraził radość z obecności w Legnicy Stypendystów i podziękował współorganizatorom.

- Młodzi mają wiele zdolności, ale by mogli się kształcić, z pomocą finansową przychodzi im Fundacja, a hojność społeczeństwa umożliwia im zdobycie wykształcenia. Innej szansy z różnych powodów nie mieli. Wierzę, że idea Fundacji, jako żywego pomnika Świętego Jana Pawła II, jest i będzie dziełem także na przyszłe pokolenia. W Legnicy stypendyści już korzystają i doznają dobra, które będą dalej przekazywać i pomnażać - podkreślił ordynariusz diecezji legnickiej.

Decyzja o zorganizowaniu dla nich właśnie w Legnicy obozu wakacyjnego podjęta była już w styczniu na spotkaniu w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, na które zaproszony był m.in. prezydent Tadeusz Krzakowski.

- To szczególne wyróżnienie – powiedział na konferencji gospodarz miasta. - Cieszymy się, że wybrano właśnie Legnicę, którą poznają setki studentów z całego kraju. To wydarzenie ma charakter duchowy, ale jest też ważne dla społecznego życia miasta i jego promocji na zewnątrz. Mogą korzystać z całej naszej infrastruktury i pewien jestem, że mieszkańcy otoczą gości opieką i serdecznością.

Prezydent Krzakowski podziękował wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie obozu, także KGHM Polskiej Miedzi i urzędowi marszałkowskiemu. – Chcemy dzielić się dobrem z gośćmi, dzięki poznaniu naszego wspaniałego miasta i jego mieszkańców.

Z dobrodziejstw programu stypendialnego Fundacji korzysta także około 30 młodych legniczan. Dziś podopiecznych w całym kraju jest ok. 2 tysięcy osob. Od czasu jej założenia wsparcie otrzymało ok. 10 tys. młodych ludzi – od siedmiolatków po absolwentów wyższych uczelni o bardzo różnych specjalnościach.

W Legnicy stypendyści zamieszkali w seminarium, ale również w kilku przystosowanych do tego miejskich szkołach. Legnicki obóz stypendystów Fundacji ma bardzo bogaty program, m.in.: zwiedzanie legnickich zabytków, kościołów i sanktuariów, udział w mszach i spotkaniach formacyjnych, w III Forum Stypendystów Studentów, w koncercie na Rynku, którym chcą podziękować mieszkańcom, wyjazdy do Legnickiego Pola, do Karpacza i na Śnieżkę, do Krzeszowa. Spotykać się także będą z legnickimi rodzinami.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25