facebook RSS # #

22.10.2019 09:13

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-07-11 08:55       aktualizacja: 2019-07-11 05:31       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Gniew: Bursztynowe Miss Lata

Gniew: Bursztynowe Miss Lata
Fot. UMiG Gniew
Po uroczystych obchodach stulecia powstania Republiki Gniewskiej, po raz kolejny w tym sezonie, scena plenerowa na rynku zatętniła życiem. Młode kobiety z całej Polski przyjechały do Gniewu, by rywalizować o tytuł najpiękniejszej. Ogólnopolski konkurs Bursztynowa Miss Lata 2019 organizowany jest co roku już od 20 lat, a w Gniewie to już dwunasta edycja tego wydarzenia. Po raz pierwszy jednak impreza odbyła się na gniewskiej starówce. Galę otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, który objął honorowy patronat nad wyborami.

Na gniewskiej scenie letniej zjawiło się dwanaście niezwykłych kandydatek, pretendujących do tytułu Miss. Podczas pierwszego wejścia dziewczyny wystąpiły w sukienkach koktajlowych, a publiczności rozdano kupony do głosowania, by każdy mógł wybrać swoją faworytkę - głosy liczono na koniec imprezy, by wyłonić Miss Publiczności, którą została Aleksandra Melnyczek. Modelka pochodzi z Borów Tucholskich, wykształcenie odebrała w Akademii Marynarki Wojennej i obecnie studiuje oceanografię. Zajmuje się także jeździectwem oraz uwielbia gotować. Kilka miesięcy temu uzyskała tytuł Miss Ziemi Pomorskiej 2019.

Kandydatki walczyły nie tylko o tytuł tegorocznej Bursztynowej Miss Lata, ale także o nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy. Po odebraniu nagrody publiczności Aleksandra Melnyczek z numerem piątym została także ukoronowana jako Bursztynowa Miss Lata Colway. Nagrodę Lulu Design dostała Inga Pesz z numerem szóstym, a Bursztynową Miss Lata Azuleny została Alicja Tabaka z numerem 9. Dla zwyciężczyni Zamek w Gniewie przygotował dwuosobowe zaproszenie, wręczone przez burmistrza na zwieńczenie imprezy.

Wydarzenie uświetnili An Dreo e Karina - duet znany z coverów legend muzyki włoskiej Al Bano e Rominy Power. Coverband zaśpiewał na gniewskiej scenie m.in. jeden z ich najbardziej znanych przebojów: "Felicita".

Rywalizując o koronę, dziewczyny występowały w wielu kategoriach. Podziwialiśmy je w konkursie talentów, gdzie każda z kandydatek mogła zaprezentować swoje pasje i umiejętności. Na scenie ukazały się w wielu odsłonach. Olśniewały nie tylko w sukienkach koktajlowych, ale również w kreacjach własnych, strojach sportowych i kąpielowych, a ich występy przygotowane były pod czujnym okiem choreografa.

Jurorzy po długich i burzliwych naradach wyłonili spośród dwunastki trzy najpiękniejsze dziewczyny. Drugą Wicemiss została Marta Machowska z numerem 8, a Pierwszą Wicemiss Jessica Pyziak z numerem 4. Tytuł i koronę Bursztynowej Miss Lata 2019 ze wszystkimi honorami przyjęła Karolina Pękalska z numerem 10. Przyjechała z Kielc, reprezentując województwo świętokrzyskie. Siedemnastolatka ma duże doświadczenie sceniczne. Jej największą pasją jest śpiew, ale trenowała również akrobatykę i gra w teatrze. W przyszłości planuje studiować wokalistykę, a swój niezwykły talent zaprezentowała na gniewskiej scenie w repertuarze Natalii Kukulskiej. W tym roku zdobyła już dwa tytuły: I Wicemiss nastolatek województwa świętokrzyskiego oraz Miss Talent.

Głównym organizatorem tego wydarzenia rokrocznie jest Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych Henryk Czoska IMPRESARIO. Tegoroczną edycję imprezy organizowali także: Miasto i Gmina Gniew, Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie oraz organizatorzy Miss Polski.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25