facebook RSS # #

22.10.2019 09:19

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-07-11 11:15       aktualizacja: 2019-07-11 11:18       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Trzebnica: Piknik w hospicjum w Będkowie

Trzebnica: Piknik w hospicjum w Będkowie
Fot. UM Trzebnica
Ośrodek Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie to działający od 2000 roku zakład o wysokiej renomie, w którym spokojną przystań mogą znaleźć osoby wymagające stałej i profesjonalnej opieki. Analogicznie do zeszłego roku w OMPiH zorganizowano dla pacjentów piknik, który objął honorowym patronatem Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima wraz ze Starostą Powiatu Trzebnickiego Małgorzatą Matusiak.

Burmistrz Marek Długozima osobiście wziął udział w tej szlachetnej imprezie, jak również zapewnił wsparcie techniczne przy organizacji wydarzenia. Przy okazji złożył podziękowania za owocną pracę doktorowi Riadowi El Zein, który niedawno z jego rąk odebrał trzebnicką Nagrodę Henryka w kategorii wrażliwości społecznej i miłosierdzia, właśnie za stworzenie niezwykłego hospicjum.

Wśród honorowych gości znaleźli się także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy oraz ksiądz kapelan Tadeusz Skwarczek. Piknik skierowany był przede wszystkim do beneficjentów, ale zapewnił także wspaniałe popołudnie odwiedzającym ich bliskim i personelowi, który zajmuje się chorymi na co dzień. Zgodnie z tradycją pikników – na stoły trafił lekki, apetyczny poczęstunek, zorganizowano grill, a wszystko wypadło świetnie także dzięki hojnym sponsorom: Leszkowi Mroczkowskiemu z „Hotelu Trzebnica”, Monice i Jarosławowi Mazurkom, firmie LP Serwis Paweł Pęczkowski, Hurtowni Augusto Rafała Śrona, firmie AK-Med Andrzeja Kościelniaka oraz Inter Marche Trzebnica. Podziękowania należą się również pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy, Straży Pożarnej w Trzebnicy oraz Zespołowi Placówek Kultury w Żmigrodzie, za wsparcie logistyczne i techniczne imprezy. Ponieważ piknik pomyślany był jako urozmaicenie egzystencji ciężko chorych beneficjentów, zaplanowano także występy artystyczne. Przed zebranymi wystąpiła Orkiestra Dęta z Wiszni Małej pod batutą Pawła Maliczowskiego, chór „Cantiamo Tutto” z Wrocławia, a także kapela ludowa „Humorek” i formacja muzyczna „Stars of Melody” (obie ze Żmigrodu). Na dzieci czekała także wata cukrowa i malowanie twarzy, zaś jednemu z beneficjentów w ramach niespodzianki zorganizowano mini wystawę jego amatorskich prac. Piknik umożliwił nie tylko zabawę, ale też pogłębił wspólną integrację i udał się znakomicie dzięki dyrekcji Ośrodka: dyrektor ds. pielęgniarstwa Doroty Rudnickiej oraz dyrektora hospicjum dr. Riada El Zein. Sami pracownicy bardzo zaangażowali się w wydarzenie, a goście mogli skosztować nawet własnoręcznie przygotowanych przez nich wypieków. Personel wsparli także wolontariusze z Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie, wolontariusze z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy oraz prof. dr hab. Michał Mierzejewski.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25