facebook RSS # #

19.02.2020 12:09

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-08-12 10:47       aktualizacja: 2019-08-11 07:49       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Toruń: Święto Kolegium Jagiellońskiego

Toruń: Święto Kolegium Jagiellońskiego
Fot. Adam Zakrzewski
10 sierpnia 2019 roku, w rocznicę nadania praw miejskich Nowemu Miastu Toruń, swoje święto obchodziło Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa. Sobotnia uroczystość była okazją do przypomnienia historii uczelni, wymienienia jej ostatnich osiągnięć czy wyróżnienia wybitnych profesorów. Swoje dyplomy odebrali też świeżo upieczeni absolwenci.

Według rankingu miesięcznika „Perspektywy” Kolegium Jagiellońskie jest najlepszą niepubliczną uczelnią w Toruniu. Świetnie wypada również w skali krajowej, zajmując wysokie piętnaste miejsce. Choć funkcjonuje raptem od 2003 roku, poszczycić się może niebagatelnym wkładem w rozwój toruńskiej oświaty, wpisując się w ponad 700-letnią historię tutejszego szkolnictwa.

- Drodzy studenci, dzisiaj dla was najszczęśliwszy moment zakończenia studiów i odebrania dyplomów - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. - Oby każdy ośrodek nauki i kształcenia rozwijał się tak jak Kolegium Jagiellońskie, które działa dopiero piętnaście lat, a zajmuje już piętnaste miejsce wśród trzystu niepublicznych uczelni w Polsce. Trzeba mieć dynamiczne umiejętności rozwoju, aby tak szybko dojść do takiego sukcesu. Życzę Kolegium Jagiellońskiemu, aby nigdy nie spuszczało z tonu i w tak dynamiczny, efektowny i sukcesywny sposób promowało miasto Toruń.

Kolegium Jagiellońskie kontynuuje tradycje powstałej w XIV wieku Szkoły Nowomiejskiej, której siedziba od początku XVII wieku znajdowała się nigdzie indziej, jak w Nowym Mieście przy ulicy Prostej. Toruńska Szkoła Wyższa odwołuje się również do tradycji toruńskiego Kolegium Jezuickiego, które było jedną z najbardziej elitarnych szkół dawnej Rzeczpospolitej.

Obecnie Kolegium Jagiellońskie prowadzi zarówno studia licencjackie, jak i magisterskie w obszarze administracyjno-ekonomicznym, pedagogicznym i bezpieczeństwa narodowego. Uczelnia w ofercie ma także studia podyplomowe. Tam spotkamy takie kierunki jak doradztwo i pośrednictwo zawodowe, wczesne nauczanie języka angielskiego, organizacja i zarządzanie oświatą zarządzanie bezpieczeństwem państwa czy administracja publiczna. Ciekawym urozmaiceniem jest również nauka języka chińskiego czy pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, która wykładana jest za darmo.

- Rozpoczęty przed kilkoma laty proces podnoszenia jakości kształcenia w naszej uczelni w świetle obiektywnych kryteriów jest potwierdzany i weryfikowany. Kolejny rok z rzędu sto procent naszych absolwentów ma zatrudnienie - powiedział rektor Kolegium Jagiellońskiego prof. Grzegorz Górski. - Jesteśmy dumni, że mury naszej uczelni opuszcza dziś grupa blisko dwustu absolwentów, w ten sposób powstaje grupa czterech tysięcy absolwentów ogółem. Zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym jest to potencjał, który znacząco wpływa na nasz region i nasze miasto.

Do coraz liczniejszego grona absolwentów Kolegium Jagiellońskiego oficjalnie dołączyli dziś kolejni uczeni, którzy w wypełnionej po brzegi auli odebrali dyplomy.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25