facebook RSS # #

22.01.2020 15:44

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-08-12 11:55       aktualizacja: 2019-08-12 10:47       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Jarocin: Rozmawiali o międzynarodowej współpracy

Jarocin: Rozmawiali o międzynarodowej współpracy
Fot. UM Jarocin
W tym tygodniu w Jarocinie gościli przedstawiciele Izby Przemysłowo-Handlowej w Magdeburgu. Celem spotkania, w którym wzięli udział przedsiębiorcy z terenu powiatu jarocińskiego, była prezentacja możliwości rozwoju firm w ramach współpracy międzynarodowej. Jednym z punktów wydarzenia było przestawienie założeń programu Enterprise Europe Network w województwie wielkopolskim, o której mówił Maciej Walczak Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

W spotkaniu, które otworzył burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, wzięło udział kilkadziesiąt osób. Włodarz Jarocina zaprezentował gościom z Saksonii osiągniecia gminy ze szczególnym naciskiem na dynamiczny rozwój miasta w ostatnich latach. Mówił także o najważniejszych, w historii samorządu, inwestycjach, czyli o rozbudowie Zakładu Gospodarki Odpadami oraz o innowacyjnym, realizowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie, projekcie „Gospodarka wodno-ściekowa w Gminie Jarocin”.

Z kolei Sven Erichson z magdeburskiej izby oraz koordynator programu Enterprise Europe Network opowiedział o sytuacji gospodarczej w Saksonii oraz o rodzaju usług świadczonych na rzecz tamtejszych przedsiębiorców. Warto nadmienić, że Enterprise Europe Network to największa europejska sieć ośrodków wspierających małe i średnie przedsiębiorstwa. Oferuje ona usługi informacyjne i doradcze w zakresie działalności firm na jednolitym rynku, wymianą technologiczną i dostępie do źródeł finansowania. Kolejnym tematem poruszonym podczas spotkania była także kwestia sytuacji branży transportowej w tamtejszym regionie, o której mówił ekspert od transportu i logistyki Martin Dittmer. W dalszej części spotkania oferty swoich firm przedstawiali lokalni przedsiębiorcy.

W spotkaniu uczestniczył także Marek Bronicki, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, region Poznań, który wręczył okolicznościowe medale z okazji 100-lecia polskiej policji oraz 10-lecia poznańskiego regionu IPA. W gronie odznaczonych był burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. Włodarz gminy został wyróżniony za zasługi w podejmowaniu działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, a konkretnie za kilkakrotne wsparcie finansowe zakupu nowych radiowozów oraz za budowę sieci miejskiego monitoringu, z którego korzysta policja. Okolicznościowymi medalami wyróżnieni zostali także: Sven Erichson i Matrin Dittmer (Izba Przemysłowo-Handlowa w Magdeburgu) oraz Witold Kapustyński (prezes Stowarzyszenia Emerytowanych Policjantów Ruchu Drogowego).

Organizatorami spotkania gospodarczego w Jarocinie było Stowarzyszenie Emerytowanych Policjantów Ruchu Drogowego SEPRED przy współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową w Magdeburgu i wsparciu burmistrza Jarocina.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25