facebook RSS # #

21.01.2020 13:42

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-09-06 09:59       aktualizacja: 2019-09-06 09:34       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Mosina: Kryty basen

Mosina: Kryty basen
Fot. UM Mosina
3 września, uchwałą Rady Miejskiej w Mosinie utworzona została spółka prawa handlowego pod firmą „Park Strzelnica” Sp. z o.o., której zdaniem będzie wybudowanie krytego basenu, a po wybudowaniu – zarządzanie obiektem.

Uchwała Rady Miejskiej
Trzyosobową radę nadzorczą nowo utworzonej spółki, stanowić będą osoby rekomendowane przez Radę Miejską w Mosinie – taką zmianę, obok innych poprawek wprowadzonych do projektu uchwały przygotowanego przez Burmistrza, wprowadziła sama Rada. Podjęła ona również decyzję, żeby każda zmiana w akcie założycielskim spółki była dokonywana jej uchwałą.

Rejestracja spółki
Podjętą przez Radę uchwałę w sprawie utworzenia jednoosobowej spółki prawa handlowego pod firmą „Park Strzelnica” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Mosinie, czeka jeszcze procedura sprawdzenia przez nadzór prawny Wojewody Wielkopolskiego. Następnie aktem notarialnym sporządzona zostanie umowa spółki. Uchwała trafi także do Sądu Rejestrowego, który wyda opinię w sprawie aktu założycielskiego spółki. Akt ten stanowi załącznik do podjętej uchwały. Po pomyślnym przejściu wszystkich, wymaganych prawem procedur, spółka zostanie powołana i jeszcze w tym roku powinna rozpocząć swoją działalność. Po dokonaniu aktualizacji gotowego już projektu basenu, który posiada już pozwolenie na budowę, spółka będzie mogła ogłosić postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.

Jaka pływalnia
W ramach pływalni, która stanie na terenie pomiędzy ul. Strzelecką a Leszczyńską w Mosinie, zaprojektowane zostały dwa baseny: pływacki o głębokości 1,3 – 1,8 metra i wymiarach 25 x 14 metrów z 6 torami, a także rekreacyjny – podzielony na dwie strefy, obydwie o wymiarach 12 x 6 metrów i głębokości 0,8 – 1,1 metra, połączone dwoma przelotami o szerokości ok. 3 metrów.
Jedna z dwóch stref basenu rekreacyjnego będzie mogła służyć dzieciom do nauki pływania. W drugiej strefie przewidziano masażery, gejzery, przeciwprądy, leżankę rurową z napowietrzaniem. Udogodnieniem, będzie możliwość wejścia do basenu rekreacyjnego schodkami. W przestrzeni basenowej, zaprojektowana została jeszcze jedna część – z przeznaczeniem na jakuzzi. Liczba ratowników jest regulowana i będzie odpowiednia dla ilości osób korzystających. Oprócz basenów, w projekcie przewidziano zespół socjalny z trzema szatniami: dla kobiet, dla mężczyzn i dla rodzin. Każda z nich pomieści 60 osób. Powstanie również szatnia dla osób niepełnosprawnych i dwie sauny suche, a także winda na piętro obiektu. Na piętrze wyznaczona została część obiektu na wynajem pod działalność związaną z rozwojem kultury fizycznej lub zdrowotnej.
J. Nowaczyk

Utworzenie spółki „Park Strzelnica” to kolejny krok w kierunku spełnienia wieloletnich oczekiwań naszych mieszkańców – budowy krytego basenu w Mosinie. Cieszymy się, że ta długo oczekiwana inwestycja zmierza do realizacji. Chcemy, żeby mosińska pływalnia służyła przede wszystkim dzieciom i młodzieży, ale również pozostałym mieszkańcom, którzy będą mogli z niej także korzystać.

Przemysław Mieloch
Burmistrz Gminy Mosina
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25