facebook RSS # #

21.01.2020 11:53

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-09-06 10:45       aktualizacja: 2019-09-06 10:01       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Miasto Świdnica: Nowy wiceprezes TBS

Miasto Świdnica: Nowy wiceprezes TBS
Fot. Kazimierz Jurewicz
Rada Nadzorcza Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego podjęła uchwałę w sprawie powołania Tomasza Chojnowskiego na stanowisko wiceprezesa spółki.

- Stale powiększająca się liczba budynków i mieszkań w zasobach spółki, przy jednoczesnym prowadzeniu inwestycji budowlanych, stworzyły potrzebę wyodrębnienia działalności administracyjnej od inwestycyjnej tak, aby świdnicki TBS realizował swoje zadania sprawnie i prawidłowo. Przed zarządem stoją nowe zadania i wyzwania, dlatego wsparcie personalne jest jak najbardziej potrzebne, a pan Tomasz Chojnowski to menedżer spełniający wszystkie wymogi, aby pracować na stanowisku wiceprezesa – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal – Słaniewska.

Wiceprezes będzie odpowiedzialny m.in. za kontakty z najemcami lokali w budynkach ŚTBS oraz planowanie i nadzór nad remontami przeprowadzanymi na podstawie zgłoszeń mieszkańców, którzy oczekują sprawnego usuwania usterek i stałej modernizacji zasobów mieszkaniowych ŚTBS.

Tomasz Chojnowski ma 43 lata, ukończył prawo na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, kontynuuje naukę na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego – studia podyplomowe z zakresu ekonomii.
Ma kompetencje i doświadczenie niezbędne do zarządzania zespołami. Od ponad 25 lat zawodowo związany jest z mediami. Pracował na stanowiskach wydawcy, sekretarza redakcji, redaktora i dziennikarza m. in.: w „Gazecie Wyborczej”, „Gazecie Prawnej”, „Gazecie Giełdy PARKIET” oraz w „Gazecie Wrocławskiej”. Zarządzał kilkunastoosobowymi zespołami pracowników.

Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. działa od 1998 roku i zajmuje się budową mieszkań przeznaczonych na wynajem. Spółka posiada w zasobach 363 mieszkania i 11 lokali usługowych zlokalizowanych w budynkach przy ulicach: Budowlanej, Jałowcowej, Spółdzielczej, Bartosza Głowackiego, Mikołaja Kopernika i Jana Kilińskiego w Świdnicy. Część z nich ma już kilkanaście lat – najstarszy jest budynek przy ul. Budowlanej – ma 19 lat. Wymagają one systematycznych przeglądów, bieżących remontów i prac modernizacyjnych.

- W spółce musi sprawnie funkcjonować dział obsługi mieszkańców, co przy tak szerokim zakresie prac i małej obsadzie pracowników jest niemożliwe. Zwracali na to uwagę m.in. radni PiS, którzy składali interpelacje w imieniu mieszkańców skarżących się, że ich sprawy wykonywano w sposób niezadowalający. Postulaty o polepszenie jakości obsługi świdniczanie zgłaszali także do mnie osobiście – zaznacza prezydent Beata Moskal - Słaniewska.

Obecnie prowadzona jest inwestycja przy ul. Kozara – Słobódzkiego, w planach jest budowa wielorodzinnego budynku mieszkalno – usługowego przy ul. Księcia Bolka Świdnickiego.

TBS buduje lokale mieszkalne „pod klucz”, gotowe do natychmiastowego zamieszkania. Kuchnie wyposażone są w zlewozmywaki z baterią i kuchenki, a łazienki w umywalkę i wannę z bateriami oraz toaletami. Na podłogach w pokojach, przedpokojach i kuchni położone są płytki ceramiczne i panele podłogowe. Płytki ceramiczne są także w łazienkach na ścianach i podłogach.

Inwestycje TBS-u realizowane są kompleksowo i obejmują także budowę dróg dojazdowych, chodników i miejsc parkingowych. W każdym z budynków znajdują się jedno-, dwu- lub trzypokojowe mieszkania od ok. 38 m2 do ok. 70 m2.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25