facebook RSS # #

18.10.2019 07:11

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-09-19 15:15       aktualizacja: 2019-09-19 15:03       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Konin: Otwarte spotkanie z mieszkańcami

Konin: Otwarte spotkanie z mieszkańcami
Fot. UM Konin
Remonty dróg i parkingów w mieście, zajęcia dla seniorów, brak miejsc w żłobku miejskim, ceny ciepła, rozkład jazdy MZK – m.in. takie tematy poruszali mieszkańcy Konina podczas spotkania otwartego z prezydentem Piotrem Korytkowskim i jego zastępcą ds. gospodarczych Pawłem Adamowem. Odbyło się ono 18 września w Szkole Podstawowej nr 15. Było kolejnym spotkaniem organizowanym poza urzędem przez władze miasta raz na kwartał.

Mieszkańcy skarżyli się m.in. na zły stan ul. Gimnastycznej, Pawłówek (gdzie brakuje oświetlenia i bezpiecznych poboczy dla pieszych), brak bezpiecznego parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1. Padały pomysły, by na zatłoczonych nitkach wyznaczać prawoskręty. Prezydenci oraz Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, tłumaczyli, że skala potrzeb związanych ze stanem dróg w mieście jest wielka. – Składamy wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych, skąd ostatnio dostaliśmy pieniądze na remonty Leśnej oraz Żwirki i Wigury. Znamy stan ulic, o których Państwo mówią, mamy je na uwadze, ale nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego od razu – tłumaczyli.

W kwestii parkingu przy „jedynce” Grzegorz Pająk poinformował, że projekt techniczny jest na ukończeniu. Jak zaznaczył - nie jest to prosta przebudowa, bo np. murek, który sąsiaduje z placem, ma pod swoim nadzorem konserwator zabytków i to z nim trzeba uzgadniać wszelkie, nawet najdrobniejsze zmiany. W przypadku budowy prawoskrętów – należy trzymać się przepisów, które określają np. parametry jezdni, gdzie mogą one być wytyczone. Zdaniem Grzegorza Pająka lepiej nie budować ich na rondach, co zasugerował jeden z uczestników spotkania, gdyż jest to bardzo niebezpieczne rozwiązanie.

Uwagi dotyczące rozkładów jazdy trafiły do MZK. Kwestię zatłoczonego żłobka miejskiego i braku parkingu wyjaśniał prezydent Korytkowski. – To prawda, przydałby się nowy żłobek. W lokalizacji gwarantującej bezpieczny parking dla rodziców – skomentował.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele Rady Seniorów zaprosili wszystkich zainteresowanych na swoje dyżury. Prezydent zdradził, że jest pomysł, by zaktywizować środowisko dojrzałych mieszkańców miasta poprzez utworzenie na Osiedlu Legionów klubu seniora. Przyjął też uwagi jednej z mieszkanek, która skarżyła się na osoby spożywające alkohol w pobliżu sklepu monopolowego i skierował je do wyjaśnienia.

Załączamy wykaz działań podejmowanych przez miasto w ostatnim czasie w południowej części Konina w zakresie oświaty i dróg.

Poprawa bazy materialnej Przedszkola nr 4 „Biały Konik” w Koninie w okresie styczeń-wrzesień 2019:

Zrealizowanie zadania pod nazwą – Przebudowa pomieszczeń szkolnych na potrzeby Przedszkola nr 4 „Biały konik” o powierzchni użytkowej 420,83 m2w budynku Szkoły Podstawowej nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie – etap II w tym: prace remontowe i dostosowawcze – 167 935 zł, wyposażenie dwóch utworzonych w ramach zadania oddziałów – 42 000 zł
Generalny remont kuchni – 30 000 zł
Wyposażenie stanowisk pracy (nauczyciele, administracja, obsługa) – kserokopiarka, komputer, aparat fotograficzny, kuchenny mikser ręczny – po jednej sztuce – całość na kwotę 10 650 zł.

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Polskich Olimpijczyków:

Przebudowa ciągu komunikacyjnego w budynku Szkoły Podstawowej Nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Koninie przy ul. Kryształowej 3: przeniesienie windy dla osób niepełnosprawnych, budowa korytarza łączącego budynek A i B na poziomie I piętra, przesunięcie drzwi ewakuacyjnych na I piętrze.
Obniżenie studzienek kanalizacyjnych na drodze dojazdowej do Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie.
Wymiana nawierzchni na drodze dojazdowej przy Szkole Podstawowej
nr 15 w Koninie.
Zakup i montaż bramy z furtką ułatwiającej komunikację pomiędzy 2 budynkami szkoły dla celów bezpieczeństwa.
Budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych na patio od strony ulicy Kryształowej.
Zakupy poprawiające bazę materialną: zakup projektorów wraz z ekranami, które zamontowano w salach dydaktycznych, doposażenie w nowe ławki i krzesła 2 izb lekcyjnych, zakup kotła warzelnego dla kuchni.

Inwestycje zrealizowane i planowane przez Zarząd Dróg Miejskich w Koninie

LATA 2018 - 2019

Rozbudowa skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kolską w Koninie – zakres zgodnie z załącznikiem nr 1;
Budowa dróg w rejonie bloków przy ul. J. Piłsudskiego w Koninie (etap I zrealizowany);
Budowa ścieżek rowerowych w ramach K OSI: ul. Zagórowska (od ul. Przydziałki do ul. Piłsudskiego 0,406 km), ul. Piłsudskiego (od ul. Pułaskiego 0,231 km);
Przebudowa ul. Świętojańskiej w Koninie w zakresie chodnika z dopuszczeniem do ruchu rowerowego – (435 m2 chodnika z masy bitumicznej);
Budowa oświetlenia na ul. Piaskowej w Koninie (16 słupów, 16 opraw);
KBO Rozświetlamy Stary Konin (Budowa ulic na osiedlu Przydziałki w części na zachód od Trasy Bursztynowej w Koninie. Zakres rzeczowy – budowa oświetlenia ulicznego) – realizacja w toku budowa 17 lamp oświetleniowych;
Projekt – budowa dróg w rejonie bloków przy ul. J. Piłsudskiego w Koninie etap II;
Projekt dokumentacji na przebudowę parkingu Kolska - Reformacka w Koninie;
Projekt dokumentacji przebudowy ulicy Gimnastycznej w Koninie;
Projekt rozbudowy skrzyżowania ulic: Trasa Warszawska - Wojska Polskiego w Koninie;

Rok 2016

Budowa oświetlenia na ul. Ametystowej (16 słupów wraz z oprawami LED, na odcinku od Trasy Bursztynowej w kierunku ul. Szpitalnej);
Budowa oświetlenia na ul. Dmowskiego w Koninie (32 słupy, 32 oprawy);

Rok 2017

Budowa oświetlenia na ul. Magnoliowej (14 słupów, 14 opraw);
Budowa oświetlenia na ul. Kościuszki (9 słupów, 9 opraw);
Budowa oświetlenia na ul. Solnej (15 słupów, 20 opraw);

Remonty nawierzchni gruntowych, brukowych i bitumicznych na osiedlach: Starówka, Wilków, Pawłówek, Przydziałki:

Remont nawierzchni ul. Jaspisowej w Koninie;
Wykonanie nowych miejsc postojowych wzdłuż ul. Opalowej w Koninie (vis a vis bloków na ul. Topazowej);
Wykonanie nowej drogi tłuczniowej ułatwiającej dojazd do budynków zlokalizowanych przy ulicach: Topazowa, Turkusowa, Perłowa, z uwagi na budowę nowych budynków wielorodzinnych.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25