facebook RSS # #

22.11.2019 07:24

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-09-20 13:05       aktualizacja: 2019-09-19 22:07       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Miasto Świdnica: Rajd rowerowy i piknik

Miasto Świdnica: Rajd rowerowy i piknik
Fot. W. Bąkiewicz/UM Świdnica.
Ponad 700 osób zapisało się na rajd rowerowy organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Odbierz opaskę i wygraj atrakcyjne nagrody

Wszystkich zarejestrowanych świdniczan zapraszamy po opaski startowe na rękę, upoważniające do obioru kuponu na poczęstunek oraz zapewniające udział w losowaniu nagród.

Czekają one na uczestników rajdu do soboty, 21 września w Wieży Ratuszowej. Można je odbierać w godzinach od 10.00 do 18.00 lub w dniu rajdu, czyli 22 września w punkcie przy bosmanacie (od godz. 9.00 do 9.45). W tych godzinach będzie również możliwość rejestracji dla tych, którzy nie zdążyli zapisać się internetowo. Kupony zostaną wydane uczestnikom rajdu po jego ukończeniu.

Moc atrakcji na pikniku rekreacyjnym

Przypomnijmy, że rajd rowerowy startuje w niedzielę, 22 września o godz. 10.00 spod bosmanatu nad zalewem Witoszówka. A po jego zakończeniu zapraszamy wszystkich na piknik rekreacyjny, który odbędzie się na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (od godz. 11.00 do godz. 14.00). Dla świdniczan zaplanowano wiele atrakcji, m.in.: gry zabawy dla dzieci na dmuchanych zamkach, ogródek warzywny, stanowisko symulacyjne - „alko i narko Google”, szkołę ratownictwa medycznego (nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, badanie ciśnienia, cholesterolu i poziomu cukru), znakowanie rowerów na wypadek kradzieży, prezentację alternatywnych środków transportu (segway, hulajnoga, ryksza itp.), konkurs sprawnościowy pojazdami elektrycznymi, akcje „Bezpieczny senior na spacerze” i „Senior na rowerze”, nordic walking, stanowisko edukacji ekologicznej „Czysta Świdnica”, społeczną akcję „Odblask to nie obciach”, czyli promowanie nawyku noszenia odblasków.

Inauguracja akcji „Odblask to nie obciach”

Społeczna akcja „Odblask to nie obciach” zainaugurowana zostanie podczas pikniku, konferencją prasową. Zapraszamy o godz. 12.00 (przy autobusie).

Jej celem jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach, poprzez wzrost świadomości związanej z byciem widocznym oraz promocją używania elementów odblaskowych przez dzieci, a także przez młodzież i dorosłych. Cel ten ma być osiągnięty przez prezentację m.in. w przedszkolach i szkołach podstawowych urządzenia nazwanego „magiczną tubą”.

Tuby w prosty, ale jednocześnie bardzo dobitny sposób pokazują różnicę, jak po zmierzchu widoczna jest osoba z odblaskami i bez nich. Ich wielką zaletą jest to, że w każdej chwili i w dowolnym miejscu, bez względu na porę dnia i nocy można zaprezentować symulację drogową „po ciemku”. Tuba jest autorskim patentem organizatora tej akcji, czyli Sławka Piotrowskiego, założyciela i lidera nieformalnej grupy “Sławek & Przyjaciele” – www.y4u.pl.
Partnerami akcji są:

• Urząd Miejski w Świdnicy
• MPK Świdnica
• Straż Miejska w Świdnicy
• Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Świdnicy
• Centrum TMT Autoryzowany Dealer Opel
• Hurtownia Kosta
• AAM Driveline
• Electrolux Poland
• Fabryka Aparatury Pomiarowej PAFAL
• Port Opon
• UKS Judo Świdnica
• Hotel Jantar Ustka
• Drukarnia Concept

Loga tych instytucji i firm umieszczone zostały na powierzchni reklamowej autobusu. Zebrane w ten sposób finanse pozwolą sfinansować produkcję „magicznych tub”, które posłużą do edukacji mieszkańców.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25