facebook RSS # #

22.11.2019 15:25

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-10-17 14:43       aktualizacja: 2019-10-16 22:15       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Mosina: Delegacja z Seelze

Mosina: Delegacja z Seelze
Fot. Paulina Ludwiczak
Na zaproszenie Przemysława Mielocha gościliśmy w Mosinie pięcioosobową delegację z niemieckiej, partnerskiej gminy Seelze, którą na wielu płaszczyznach, oficjalnie działamy już od 2001 roku.

Tegoroczne zaproszenie Burmistrza Przemysława Mielocha przyjęli: Detlef Schallhorn – Burmistrz Seelze, Wilfried Nickel, Zastępca Burmistrza oraz sołtys Lohnde, pracownicy Ratusza: Maria Baumeister i Andreas Köhler, oraz przedstawiciel harcerstwa Lothar Wolff. To pierwsze oficjalne

Spotkanie włodarzy gmin i ich współpracowników w nowym składzie, po wyborach samorządowych w Polsce. Umowa partnerska między gminami została zawarta ponad 18 lat temu kiedy Burmistrzami byli nieżyjący już Horst Niebuhr i Jan Kałuziński, zaś pierwsze rozmowy w sprawie współpracy prowadził ówczesny Zastępca Burmistrza - Hubert Prałat.

Nasi niemieccy partnerzy spędzili w Mosinie trzy intensywne dni, podczas których mieli okazję zobaczyć zmiany jakie zaszły na terenie naszej gminy od ostatniego spotkania. Zapoznali się z największymi inwestycjami (Szkoła w Czapurach i Krosinku oraz Hala Widowiskowo-Sporotowa) i zobaczyli te części naszej gminy, których wcześniej jeszcze nie mieli okazji zwiedzić - między innymi szlak na szwedzkie góry z tarasem widokowym. Działalność Mosińskiego Ośrodka Kultury oglądali podczas kameralnego koncertu grupy Nohono, której wokalistka swoją karierę zaczynała właśnie w MOK, a w Galerii Sztuki zobaczyli dwie wystawy - historyczną oraz malarstwa.

Podczas spotkania delegacji niemieckiej z przedstawicielami Urzędu, ZHP, Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie, KS 1920 Mosina, ArtZagrody, dyrektorem MOK, kierownikiem OSiR, członkami Rady Miejskiej w Mosinie oraz jednostek organizacyjnych i pomocniczych Gminy Mosina ustalono plan działań na 2020 rok. Będzie to rok szczególny dla naszej współpracy, bowiem przypada w nim 20. lecie zawiązania współpracy między gminami Seelze i Mosina.

To, co cieszy nas najbardziej to fakt, że mieliśmy okazję bliżej się poznać, wymienić doświadczenia, porozmawiać o metodach pracy i ustalić kierunki i plany na dalszą współpracę - mamy głowy pełne pomysłów, które przy zaangażowaniu obu stron z pewnością umocnią jeszcze bardziej to, co łączy nas już teraz. Podczas pobytu gości udało nam się również nieco cofnąć w czasie i powspominać spotkania, wyjazdy czy wspólne inicjatywy sprzed lat - a było ich niemało.

Kolejne spotkanie obu gminy planowane jest w przyszłym roku w Seelze, tymczasem najbliższe spotkanie odbywa się już pod koniec października u naszych partnerów - tym razem jest to wymiana szkolna, w której udział biorą uczniowie SP 2 w Mosinie.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25