facebook RSS # #

19.11.2019 15:24

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-10-14 18:14       aktualizacja: 2019-10-14 18:17       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Ostrowiec Św.: Symbolem Polskiej Samorządności

Ostrowiec Św.: Symbolem Polskiej Samorządności
Fot. UM Ostrowiec Św.
Miasto Ostrowiec Świętokrzyski otrzymało prestiżowy tytuł Symbolu Polskiej Samorządności 2019 podczas uroczystej gali, jaka odbyła się w Katowicach. Nagrodę przyznawaną przez „Monitor Biznesu” z „Rzeczypospolitej” i „Monitor Rynkowy” w „Dzienniku Gazecie Prawnej” odebrał prezydent Jarosław Górczyński.

Gala w katowickim Hotelu Monopol odbyła się się pod patronatem m.in: Związku Województw RP, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Krajowej Izby Gospodarczej, Krajowej Izby Gospodarczej, Związku Powiatów Polskich, Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, Związku Miast Polskich, Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, GIOŚ.

- Nasz program Symbol realizowany jest już od dziewięciu lat - mówi Jakub Lisiecki - redaktor naczelny „Monitora Rynkowego” niezależnego dodatku „Gazety Prawnej” oraz „Monitora Biznesu” związanego z dziennikiem „Rzeczpospolita”. Chcemy pokazać najlepsze przykłady samorządów, spółek komunalnych, spółdzielni - czyli podmiotów, które są najbliżej ludzi, są z nimi każdego dnia i, choć może często niedoceniane - walnie przyczyniają się do rozwoju Polski. Dlatego podczas tegorocznej Gali nagradzamy reprezentantów szeroko pojętych usług publicznych, jakie są wykonywane dla dobra wszystkich obywateli. Chcemy nagrodzić firmy, przedsiębiorstwa, instytucje i samorządy, które działając na swoich lokalnych rynkach charakteryzują się najwyższą jakością zarządzania, innowacyjnością, sprawnością w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami unijnymi, dbałością o ekologię, ale nade wszystko o szeroko pojęte dobro mieszkańców. Pokażemy Nową Generację Usług Publicznych.

Ostrowiec Świętokrzyski znalazł się w gronie miast, które sięgnęły po prestiżowy tytuł Symbolu Polskiej Samorządności 2019.

- W ostatnim okresie w Ostrowcu Świętokrzyskim zostało zrealizowanych szereg ważnych inwestycji. Nie było więc najmniejszych wątpliwości, co do przyznania tego wyróżnienia. Perła w koronie jest nowo otwarty Ostrowiecki Browar Kultury- mówił prowadzący Marek Czyż.

- To wyjątkowe wyróżnienie zarówno dla wszystkich mieszkańców, ale także moich współpracowników zarówno z Urzędu Miasta, jak i miejskich spółek- mówił prezydent Jarosław Górczyński. Jest przyznawane od branżowców, co jeszcze bardziej je nobilituje. A znaleźć się w gronie takich samorządów, jak chociażby Rzeszów, pokazuje że Ostrowiec Świętokrzyski jest liderem Nowej Generacji Usług Publicznych.

Według prezydenta Jarosława Gorczyńskiego z jednej strony ważne jest zadowolenie mieszkańców, zaś z drugiej utrzymywanie wysokich wskaźników finansowych.

- Obniżamy zadłużenie przy równoczesnym prowadzeniu wielu ważnych inwestycji- mówi prezydent.
Samorządowcy, przedstawiciele spółek komunalnych, szpitali, czy spółdzielni mieszkaniowych, którzy zjechali z całej Polski do Katowic uczestniczyli w panelach dyskusyjnych, a także ciekawych prezentacjach m.in. „Usługi publiczne jako marka. Jak budować wizerunek w branżach, które nie są sexy?”, którą zaprezentował dziennikarz Jarosław Kuźniar.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25