facebook RSS # #

16.10.2019 12:54

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-10-10 07:17       aktualizacja: 2019-10-09 18:19       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Brwinów: Przystanki w Biskupicach świecą przykładem

Brwinów: Przystanki w Biskupicach świecą przykładem
Fot. UG Brwinów
Nowe wiaty przystankowe w Biskupicach są wyposażone w panele fotowoltaiczne, które wytwarzają prąd do ich oświetlenia. Ich zakup i montaż został uznany za jedną z najlepszych inicjatyw zrealizowanych w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wspierania Sołectw.

Zadanie „Zakup i montaż dwóch wiat przystankowych w sołectwie Biskupice” zostało dofinansowane kwotą 10 tys. zł przez samorząd województwa w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wspierania Sołectw. Jak się okazało, wyróżnia się ono na tle innych przedsięwzięć sołeckich realizowanych w tym roku na Mazowszu – sołtys Biskupic Elżbieta Dolota i burmistrz Arkadiusz Kosiński odebrali nagrodę podczas uroczystej gali w Mateczniku Mazowsze, która była podsumowaniem tegorocznej edycji programu. Biskupice zostały wyróżnione jako „Bezpieczne i przyjazne Sołectwo”.

Nowe wiaty znajdują się przy drodze wojewódzkiej nr 720, na odcinku łączącym Błonie z Brwinowem.
Pasażerowie brwinowskiej komunikacji w Biskupicach mogą teraz oczekiwać na przyjazd autobusu w dużo lepszych warunkach. W trakcie oczekiwania na autobus można usiąść na ławce oraz zapoznać się z ogłoszeniami zamieszczonymi w gablocie informacyjnej, która podświetla się dodatkowym światłem uruchamianym na fotokomórkę, gdy zbliży się do niej osoba zainteresowana wywieszonymi w niej ogłoszeniami. Schronienie znajdą tu także rowerzyści, którzy będą mogli przeczekać deszcz lub odpocząć podczas dłuższej wyprawy rowerowej. Nowe wiaty mają z trzech stron przeszklone ściany chroniące przed słońcem, wiatrem, deszczem czy śniegiem, są wyposażone w tablice informacyjne i kosze na śmieci, a po zmroku automatycznie włącza się ich oświetlenie, zasilane prądem produkowanym w panelach fotowoltaicznych.

Przez Biskupice przebiegają trasy dwóch linii autobusowych: Brwinów Rynek – Rokitno – Brwinów Rynek oraz Brwinów Rynek – Rokitno – Błonie. Pierwsza z linii cieszy się sporą popularnością ze względu na to, że jest nie tylko linią dojazdową łączącą wsie z miastem będącym siedzibą gminy, lecz pełni także funkcję linii szkolnej, dowożącej dzieci do Szkoły Podstawowej nr 1. Na trasie obydwu linii autobusowych znajduje się również miejscowość Rokitno w gminie Błonie. Konieczne było zawarcie międzygminnego porozumienia, by połączyć jedną linią autobusową miejscowości ważne z punktu widzenia mieszkańców. Biskupice i sąsiednie sołectwa należą do parafii w Rokitnie, co także zwiększa zapotrzebowanie mieszkańców na komunikację autobusową na tej trasie.

Całkowity koszt zakupu i montażu dwóch wiat wyniósł 26 801,70 zł.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25