facebook RSS # #

19.11.2019 15:29

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-10-14 12:13       aktualizacja: 2019-10-13 22:47       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Legnica: Zamiast foliówek torby z firanek

Legnica: Zamiast foliówek torby z firanek
Fot. UM Legnica
Segregowanie odpadów, pokaz pracy śmieciarki czy też rozdawanie woreczków ze starych firanek w ramach miejskiej akcji Zrywamy z plastikiem - to wydarzenia trzech dni (8-11 października) w Rynku, specjalnie przeznaczone dla uczniów.

Wydział środowiska i gospodarowania odpadami Urzędu Miasta, w ramach Legnickiej Jesieni Miedzianej organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Legnicy Pro Legnica, przeprowadził lekcje pokazowe dotyczące selektywnej zbiórki odpadów.

Wzięli w nich udział nie tylko uczniowie szkół podstawowych, ale także mieszkańcy, którzy zaciekawili się tą tematyką. Mówiono również o nowych zasadach gospodarowania odpadami, które wejdą w życie od 1 stycznia 2020 roku i będą obowiązywać wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Dużą atrakcją dla dzieci był pokaz pojazdu odbierającego odpady komunalne. Pracownicy LPGK zaprezentowali sposób mycia i dezynfekcji pojemników na odpady, a także sposób odbioru szkła z pojemników typu „dzwon”. Szkło jest materiałem, który w całości poddany może zostać recyklingowi. Zużyte opakowania szklane można w nieskończoność przetapiać na nowe, bez pogorszenia ich jakości, oszczędzając przy tym energię i chroniąc środowisko.

Prowadzący warsztaty zachęcali również do przyłączenia się do miejskiej akcji Zrywam z plastikiem. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów jest wręcz koniecznością. Robiąc zakupy, nie koniecznie musimy brać foliówki, które i tak trafią do kosza zaraz po przyjściu do domu. Warzywa i owoce śmiało można ważyć luzem lub korzystać z wielorazowych worków bądź też papierowych toreb.

Na zakończenie ekologicznych warsztatów panie z sekcji Rękodzieło sposobem na nudę TML Pro Legnica rozdawały mieszkańcom miasta własnoręcznie uszyte ze starych firanek woreczki na owoce i warzywa. W ten sposób namawiały do nieużywania jednorazowych foliówek. Pomysłodawczynią tej akcji jest Bożena Heiser-Bobrowska, która też poprowadziła ostatni warsztat zrywania z plastikiem.

- To bardzo potrzebna akcja! Dbanie o środowisko, segregacja i edukacja ekologiczna jest bardzo ważna. Popieram to w stu procentach – powiedział przyglądający się warsztatom pan Piotr.
- Słyszałam o dzisiejszej akcji i przyszłam zobaczyć, o co chodzi z tym plastikiem. Super, dziękuję, na pewno będę używać tych woreczków, świetny pomysł! – dodała pani Marta.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25