facebook RSS # #

05.12.2019 23:29

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-10-16 11:38       aktualizacja: 2019-10-15 23:18       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Piotrków Tryb.: Zamykamy Wojska Polskiego!

Piotrków Tryb.: Zamykamy Wojska Polskiego!
Fot. UM Piotrków Tryb.
W poniedziałek, 21 października rozpoczyna się modernizacja ulicy Wojska Polskiego. Prace pierwszego etapu obejmą odcinek od wiaduktu PKP do ulicy Polnej.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego prowadzona będzie w dwóch etapach. Jako pierwszy wyremontowany zostanie odcinek od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Polną, a następnie od nowo powstałego ronda do al. Armii Krajowej.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wykonawcy prace startują w ostatniej dekadzie października i rozpoczną się od przebudowy sieci podziemnych - informują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów.
W poniedziałek, 21 października zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ulica Wojska Polskiego na odcinku od wiaduktu PKP do ulicy Polnej.

Na czas prowadzonych prac wyznaczono tymczasowe trasy autobusów MZK (na ul. Wojska Polskiego zostaną wyłączone trzy przystanki autobusowe znajdujące się na terenie budowy: na wysokości skweru M. Rawity-Witanowskiego oraz dwa przystanki na tzw. ryneczku).

Autobusy jadące w kierunku zachodnim i północnym od przystanku "Dworzec Autobusowy i Kolejowy – POW" pojadą ulicą POW, następnie skręcą w prawo w ul. Grota-Roweckiego, i poprzez Sienkiewicza, Piłsudskiego i Armii Krajowej do ul. Słowackiego.
Autobusy jadące w kierunku wschodnim i południowym pojadą ul. Słowackiego (przez przejazd kolejowy), skręcą w lewo w ul. Dąbrowskiego, w lewo w ul. Grota-Roweckiego, w lewo w ul. POW i dalej bez zmian.

W ulicę Wojska Polskiego nie będzie można wjechać od strony ulic: Polnej, Niecałej, Szerokiej, Łódzkiej.
Dodatkowo ulica 1 Maja będzie dwukierunkowa (i bez wylotu), aby zapewnić dojazd do szkoły, przedszkola i do posesji.
Zwracamy się z apelem do kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność, nie jeździli na pamięć oraz zwracali uwagę na oznakowanie.

Przypominamy, że inwestycja w pierwszej kolejności obejmie prace przy wymianie wszelkich mediów znajdujących się pod ziemią. Najtrudniejszym i najważniejszym etapem będzie modernizacja zniszczonego kanału rzeki Strawy. Po tych robotach drogowcy wykonają podbudowę pod chodniki i jezdnię, a elektrycy ustawią nowe latarnie. Całość zwieńczy wylanie asfaltu, ułożenie chodników, urządzenie zieleni oraz ustawienie elementów małej architektury.
Po przebudowie u zbiegu ulic Polnej i „starej” Łódzkiej powstanie rondo, które upłynni ruch na ul. Wojska Polskiego. Dodatkowo ul. Łódzka zostanie udrożniona poprzez włączenie jej w rondo Solidarności (oddzielna inwestycja).

Prace pierwszego etapu powinny zakończyć się w pierwszej połowie przyszłego roku, a cała inwestycja jesienią. Koszt modernizacji, którą wykona konsorcjum piotrkowskich firm, wyniesie blisko 13,3 mln zł.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25