facebook RSS # #

19.11.2019 15:27

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-10-22 09:16       aktualizacja: 2019-10-22 08:41       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Trzebnica: Nagrody dla nauczycieli

Trzebnica: Nagrody dla nauczycieli
Fot. UM Trzebnica
Odkąd w 1972 roku ustanowiono Dzień Edukacji Narodowej, dzień ten jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą. Jest także okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, którzy przejawiają talent do stworzenia uczniom warunków do wszechstronnego rozwoju, na miarę ich indywidualnych możliwości.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, 15 października Burmistrz Marek Długozima zaprosił przedstawicieli gminnych placówek oświatowych na uroczyste spotkanie w ramach Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi z lokalnych szkół zjawili się w Hotelu Trzebnica, by wspólnie celebrować święto powszechnie określane mianem „Dnia Nauczyciela”. Zaproszeni goście otrzymali z rąk gospodarza Gminy Trzebnica nie tylko słowne, ale też pisemne podziękowania w uznaniu za ich całoroczny wysiłek edukacyjno-wychowawczy. Zgodnie z wieloletnią tradycją burmistrz wręczył także ww. kadrze nauczycielskiej i administracyjnej okolicznościowe nagrody. Uroczystą chwilę uświetniono wręczeniem każdej z zaproszonych osób pięknej, czerwonej róży.

- Cieszę się, że kolejny rok mam możliwość gościć Państwa z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W Gminie Trzebnica - jak wszyscy wiedzą, kolejną już kadencję staram się wykorzystać na to, aby Trzebnica rozwijała się i osiągnęła maksymalny rozwój we wszystkich dziedzinach. Dlatego też nie szczędzę energii, aby stworzyć komfortowe warunki rozwoju dla najmłodszych mieszkańców, poprzez budowę i remonty szkół, przedszkoli, żłobków czy też jedynej w powiecie Gminnej Szkoły Muzycznej I stopnia. Dzięki wspólnym staraniom i ciężkiej pracy nasze połączone wysiłki dają świetne efekty. Działalność dydaktyczna, wychowawcza i opiekuńcza jest na tak wysokim poziomie w Gminie Trzebnica również dzięki Waszemu zaangażowaniu. Dziękuję, że wychowujecie naszych uczniów zgodnie z etyką i patriotyzmem, ale także w duchu nowoczesności. Jeszcze raz – dziękuję Wam za niesienie przysłowiowego „kaganka oświaty” - skierował do gości swoje słowa burmistrz Marek Długozima.

Oprócz osób zatrudnionych na co dzień w gminnych placówkach oświatowych, w tym uroczystym dniu burmistrz Marek Długozima docenił także wkład pracowników Urzędu Miejskiego w codzienne, harmonijne funkcjonowanie szkolnictwa na obszarze Gminy Trzebnica. Nagrody i podziękowania trafiły do rąk Naczelnik Wydziału Oświaty – Krystyny Haładaj, Kierownika Zespołu Administracyjnego Placówek Oświatowych Jerzego Treli, a także nowo mianowanej głównej księgowej ZAPO Anny Lorek, za wytężoną, całoroczną pracę. Uroczysty dzień upamiętniła wspólna fotografia wszystkich nagrodzonych pedagogów, pracowników administracji i przedstawicieli gminnych wydziałów działających w obszarze szkolnictwa z Burmistrzem Gminy Trzebnica Markiem Długozimą.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25