Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy

2019-11-29 15:55       aktualizacja: 2019-11-29 12:42       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Grudziądz: Pływający mali mistrzowie

W dniu 23 listopada 2019 roku na basenie przy ul. Sobieskiego 12 w Grudziądzu odbyły się zawody pływackie „Mali Mistrzowie”, których organizatorem był Grudziądzki Klub Pływacki „Orka”. Do zawodów zgłosiło się 19. klubów sportowych z całego kraju.

W zawodach pływackich "Mali Mistrzowie" wzięły udział kluby z całego kraju, m.in. z Gdańska, Lipna, Chojnic, Gdyni, Bydgoszczy, Człuchowa, Brodnicy, Kwidzyna, Malborka, Torunia, Mogilna, Iławy oraz Grudziądza. Byli to chłopcy, jak i dziewczęta w wieku od 7 do 13 lat, którzy rywalizowali w poszczególnych konkurencjach pływackich.

Bardzo dobrze zaprezentowali się pływacy z Grudziądza. W klasyfikacji medalowej zwyciężył UKS „Ruch” Grudziądz, który zdobył 8. złotych, 2. srebrne i 2. brązowe medale. Na drugim miejscu uplasował się MTS Kwidzyn z dorobkiem 4. złotych, 4. srebrnych i 2. brązowych medali, a trzecie miejsce zajął GKP „Orka” Grudziądz, którego zawodnicy wywalczyli 4. złote i 2. brązowe medale. Najlepszy wynik zawodów uzyskała Waleria Bubnowicz z GKP „Orka”, która na 100 m stylem dowolnym uzyskała czas 1:01,07.

Zwycięzcy poszczególnych wyścigów nagrodzeni zostali medalami, dyplomami oraz statuetkami. Celem imprezy było propagowanie sportu pływackiego wśród dzieci oraz integracja klubów pływackich.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.