facebook RSS # #

19.01.2020 19:37

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-12-10 12:54       aktualizacja: 2019-12-10 04:56       WIADOMOŚCI KLUBOWE
  A A A

Legnica: II Gala Wolontariatu

Legnica: II Gala Wolontariatu
Fot. UM Legnica
W piątek (6 grudnia) w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej odbyła się II Gala Wolontariatu „#TEAMLegnica”. Jest to projekt, który łączy społeczność wolontariacką i organizacje pozarządowe – stowarzyszenia, kluby, fundacje do stworzenia większych, wspólnych projektów.

- Już od dwóch lat TEAMLegnica skutecznie integruje środowisko wolontariackie w mieście – mówi Jakub Należny, koordynator projektu z Urzędu Miasta. - Realizujemy coraz piękniejsze, ważniejsze i trudniejsze społeczne projekty. Przez nasze szeregi przewijają się setki ludzi bardzo młodych, młodych, ale i seniorów. Gala to ich święto, ale też okazja do podziękowań i wyróżnień – dodaje.

W gali uczestniczył prezydent Tadeusz Krzakowski, który podkreślił, jak ważni są wolontariusze dla społeczności lokalnej. – To wspaniale zakręceni młodzi i seniorzy. Podejmują wyzwania w interesie różnych środowisk, służą pomocą w akcjach społecznych, ekologicznych, kulturalnych czy sportowych. Cieszę się, że ich wartość docenił KGHM Polska Miedź, angażując się finansowo w projekt zarówno Zdrowej Legnicy, jak i Uzależnionych od Pomagania, czyli naszych wolontariuszy.

Realizowany projekt #TEAMLegnica już integruje środowisko osób i podmiotów zaangażowanych w działalność wolontariacką. To systemowe rozwiązanie dla wszystkich, którzy czują potrzebę pomagania innym, ale też jest platformą wsparcia i koordynacji dla organizatorów wolontariatu. Ostatnio nasze struktury przygotowały bardzo udane, dwudniowe I Regionalne Forum Wolontariatu z udziałem ekspertów tej dziedziny z całego kraju.

Celami legnickiego ruchu jest promowanie idei wolontariatu oraz altruizmu wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, zachęcanie mieszkańców do podejmowania aktywności wolontariackiej, włączania się w inicjatywy i bezinteresowne działanie z kształtowaniem więzi, opartych na zaufaniu i solidarności społecznej.

Podczas Gali uhonorowano najbardziej aktywnych wolontariuszy, działających nieodpłatnie na rzecz pomocy innym osobom w okresie od 1 września 2018 do 30 września 2019 roku.

Szymon Bieńkowski otrzymał tytuł Młodego Wolontariusza 2019, Dorota Skiba to laureatka tytułu Wolontariusz 2019, Zofia Hanuszewicz-Drozd została Wolontariuszką Seniorką 2019, a KGHM Polską Miedź SA nagrodzono tytułem Firmy Zaangażowanej Społecznie 2019.

Jury Konkursu „Maraton dobroci” w ramach projektu „Uzależnieni od pomagania” i kampanii promocji zdrowia „Zdrowa Legnica”, postanowiło przyznać główną nagrodę i finansowy grant w wysokości 10 tys. zł zespołowi z II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, w składzie: Marta Sobiechowska, Iwona Łazarów, Joanna Chrobak, Julia Zawadzka, Paulina Sobków, Dominik Malczuk – pracującemu pod opieką Eweliny Rempińskiej.

Zespół wykazał się najlepszą znajomością zasad dotyczących stworzenia wniosku/projektu/kampanii na inicjatywę społeczną lub akcję dobroczynną. W projekcie „POKOnajLENIA”, seniorzy–młodszym, młodsi-seniorom, doskonale określono cele, beneficjentów, opisano etapy realizacji, harmonogram, określono mierniki i oszacowano budżet. Jednak nade wszystko projekt wyróżnia się niezwykłą wrażliwością, a jednocześnie niebywałym realizmem, łącząc potrzeby osób starszych i młodego pokolenia legniczan.

Młodym i starszym wolontariuszom, gościom i laureatom czas umilał w bardzo dobrym stylu studencki zespół muzyczny „5/6”.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25