facebook RSS # #

21.07.2019 18:05

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-10-31 19:40       aktualizacja: 2018-11-02 10:18       ZAINWESTUJ W GMINIE
  A A A

Stalowa Wola: Rozwadów - miejsce na biznes

Stalowa Wola: Rozwadów - miejsce na biznes
Fot. UM Stalowa Wola
Od tysięcy lat rynki miast były centrum życia społeczno-gospodarczo-kulturalnego. Stalowa Wola stoi przed ogromną szansą posiadania takiego rynku, a miejscowi przedsiębiorcy lokalizacji właśnie tam swojego biznesu. Warto już teraz o tym pomyśleć, bo apetyt na rozwadowskie lokale powoli rośnie, a w sytuacji kiedy prace rewitalizacyjne będą się miały ku końcowi na miejsce pod biznes może być już za późno.

Nie jest tajemnicą, że Rozwadów ma się stać mekką drobnego rzemiosła, ginących usług, kulinarnych dobroci, miejscem wydarzeń kulturalno-społecznych, animacji gospodarczych.

Docelowo miejsce to spełniać będzie wszystkie wymogi konieczne do prowadzenia działalności gospodarczej i ma ambicję pełnić tak jak przed laty rolę małego centrum życia mieszkańców Stalowej Woli. Sprzyjają temu realizowane wokół rynku inwestycje: remonty dróg, remont budynku Sokoła i uruchomienie Galerii Sztuki Alfonsa Karpińskiego wraz ze Szkołą Malarstwa i Rysunku, zabytkowy dworzec PKP, który zostanie poddany kapitalnemu remontowi. Atrakcyjność Rozwadowa dodatkowo podnoszą rewitalizowany Park Charzewicki, Klasztor br Kapucynów, rozwadowska fara, Muzeum Regionalne. Wszystko to może stać się prawdziwą atrakcją turystyczną.

Rozwadowskie tradycje rzemieślniczo-kupieckie w mieszkańcach Stalowej Woli wciąż są żywe. Stąd szanse na powodzenie biznesu na wyremontowanym rynku są spore.

Centrum Rewitalizacji Rozwadowa prowadzi szereg działań, spotkań i konsultacji społecznych, rozsyłane są ankiety, w których można się opowiedzieć za konkretną propozycją prowadzenia na rynku działalności gospodarczej.
Informacje zebrane w wyniku badań ankietowych posłużą do wypracowania szeregu wniosków i rekomendacji, pozwalających na przygotowanie programu ożywienia gospodarczego podobszaru rewitalizacji Rozwadów.

Link http://ankiety.deltapartner.org.pl/rozwadow/

Ambitny plan rewitalizacji rynku wstępnie zakłada preferencje podatkowe obszaru Rozwadowa dla przedsiębiorców.

Brane są pod uwagę :
- zwolnienie dla chronionych branż rzemieślniczych - zwolnienie z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy - z tytułu rozpoczęcia działalności - zwolnienie od podatku w sektorze startupów, innowacji - zwolnienie od podatku od nieruchomości z tytułu prowadzonych prac budowy nowych elewacji budynków.

Prezentacje przyszłego Rozwadowa zachwycają. Przeglądając je przedsiębiorcy już teraz mogą myśleć o wyborze lokalu dla małego biznesu, bo za kilka lat rynek znów wypełni się mieszkańcami regionu, także w czasie weekendów, kiedy to mają odbywać się różne imprezy i wydarzenia miejskie.

Zainteresowanych tematem ewentualnego inwestowania w Rozwadowie odsyłamy do Centrum Rewitalizacji, które pilotuje wszystkie sprawy z tym związane, pełniąc jednocześnie funkcje doradcze.

Kontakt: Urząd Miasta Stalowa Wola,
Referat Centrum Rewitalizacji
Biuro: ul. Kwiatkowskiego 1
37-450 Stalowa Wola
e-mail: rewitalizacja@stalowawola.pl
www.centrumrewitalizacji.pl
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

ZAŁĄCZNIKI: 2_FIN.jpg
ZAŁĄCZNIKI: 2_FIN.jpg
ZAŁĄCZNIKI: 2_FIN.jpg
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25