facebook RSS # #

18.11.2019 23:51

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-02-06 17:42       aktualizacja: 2019-02-06 17:47       ZAINWESTUJ W GMINIE
  A A A

Ostrowiec Św.: Infrastruktura dla inwestorów

Ostrowiec Św.: Infrastruktura dla inwestorów
Fot. UM Ostrowiec Św.
Już wkrótce gmina Ostrowiec Świętokrzyski przeznaczy dwa miliony złotych na uzbrojenie terenów znajdujących się w kompleksie inwestycyjnym przy ulicy Bałtowskiej. Taką decyzję podjęli ostrowieccy radni na wtorkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.

Radni zdecydowali o zwiększeniu o 375 tyś zł. budżetu przeznaczonego na uzbrajanie terenów inwestycyjnych. W ramach tych środków wybudowana zostanie sieć sanitarna i wodociągowa o długości ponad jednego kilometra. Uzbrojenie kompleksu w sieć elektryczną leży w gestii Polskie Grupy Energetycznej, a sieć gazową projektuje i wybuduje Polska Spółka Gazownictwa.

– Już w ubiegłej kadencji Gmina Ostrowiec Świętokrzyski nabyła 50 hektarów terenów inwestycyjnych, które zostały podzielone na mniejsze działki - mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Kolejnym ważnym etapem jest uzbrojenie tych terenów, dzięki czemu grunty zyskują na wartości. Wraz z rozwojem terenów inwestycyjnych w tej części miast nastąpi również rozbudowa dróg zapewniających należytą infrastrukturę komunikacyjną.

Przypomnijmy, że Ostrowiec nie jest zadłużony i w każdej chwili możemy udokumentować własny wkład co znacznie ułatwia pozyskanie funduszy zewnętrznych. W kompleksie przy Bałtowskiej powstaje już obecnie zakład pracy za ponad 18 milionów złotych. Będzie to duża hala produkcyjna wraz z budynkiem socjalnym. Cieszy nas to szczególnie, ponieważ taka inwestycja gwarantuje miejsca pracy w produkcji. Wierzę, że to spowoduje z kolei rozwój handlu i usług.

Od kilku lat Ostrowiec Świętokrzyski buduje swoją markę jako stabilnego partnera - miasta, w którym warto inwestować.

- Ostrowiec rozwija się. Do nas przyjeżdżają pracownicy z innych ośrodków, tu kupują mieszkania, zakładają rodziny i wiążą swoją przyszłość. Prawdopodobnie pod koniec lutego kolejny inwestor zakupi działkę i będzie tam budował zakład produkcyjny. Powstające w Ostrowcu Świętokrzyskim produkty już są rozpoznawalne na całym świecie i mam nadzieję, że ten proces będzie postępował. Inwestowaniem w naszym mieście zainteresowane są firmy z różnych branż, od tekstylnych po wyroby hutnicze. Produkowane są tu opakowania znanych na całym świecie firm, powstają podzespoły pod zabudowę modułową, na którą obecnie panuje moda. Również wielu przedsiębiorców decyduje się na dokupowanie terenów, co świadczy o tym, że w Ostrowcu Świętokrzyskim warto inwestować. My od czterech lat nie podnosimy podatków, co jest ogromną zachętą dla inwestorów. Firmy najbardziej cenią stabilność – komentuje prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25