facebook RSS # #

18.06.2018 07:49

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-07-17 16:19       aktualizacja: 2017-07-17 16:22       E-ADMINISTRACJA
  A A A

Widok obywateli. Portal dla zainteresowanych e-usługami w administracji publicznej

Widok obywateli. Portal dla zainteresowanych e-usługami w administracji publicznej
Fot. Fotolia
Jak działa e-administracja? Ruszył portal widok.gov.pl, który umożliwia sprawdzenie m.in liczby zrealizowanych e-usług czy „klikalność” stron resortów.

Jak informuje resort cyfryzacji, strona jest skierowana m. in. do osób zainteresowanych, tym co dzieje się na portalach administracji lub szukających informacji o aktualnych trendach na witrynach internetowych rządu.

„Platforma widok.gov.pl została przygotowana z myślą o wszystkich – obywatelach, przedsiębiorcach, dziennikarzach, studentach czy naukowcach. Narzędzie, które dziś oddajemy do użytku służy także konfrontacji naszych przekonań dotyczących np. e-usług z realnymi potrzebami obywatela”- podkreślił Karol Manys, rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji.

Dodaje, że użytkownicy strony mogą dostarczyć informacji o tym, czego z zakresu e-usług i e-administracji poszukują w sieci.

Rzecznik MC zaznacza, że portal widok.gov.pl to nie tylko statystyki, które pokazują zainteresowanie e-usługami w administracji publicznej. To również narzędzie do badań i miejsce, które pokazuje jakie są realne potrzeby i oczekiwania obywatela w tym obszarze.

„Statystyki zbierane przez stronę widok.gov.pl pozwolą na efektywne wyznaczanie kierunków rozwoju cyfrowej administracji” – podkreśla Manys.

Dodaje, że jest to również jeden z elementów wdrażania w praktyce idei GOV.TECH, którą minister Anna Streżyńska zaprezentowała podczas czerwcowego spotkania Impact’17.

Jak wskazuje Ministerstwo Cyfryzacji, widok.gov.pl ułatwia wyszukiwanie informacji związanych z usługami cyfrowymi i podpowiada jak je wykorzystać na własny użytek.

Resort zachęca do obserwowania serwisu i zgłaszania własnych uwag. Wszystkie sugestie zostaną przeanalizowane i na ich podstawie zostanie podęta decyzja co do dalszego rozwoju poszczególnych usług.

Strona widok.gov.pl jest pilotażem projektu Zintegrowanej Platformy Analitycznej – rozwiązania, które ma w kolejnych etapach przynieść szereg korzyści dla obywateli i przedsiębiorców, przez wykorzystanie danych do optymalizacji działań administracji publicznej w ważnych obszarach potrzeb społecznych i gospodarczych.

Przedsięwzięcie jest wspólną inicjatywą Ministra Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju, Instytutu Łączności, Centralnego Ośrodka Informatyki oraz kluczowych dostawców e-usług.

jma/
 
KOMENTARZE: 2 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2017-07-18 07:41:10
Fikcja meldunkowa: Wymeldowanie nie cieszy się wzięciem... Poza prawdziwie bezdomnymi wszyscy gdzieś mieszkają. Trzeba skończyć z fikcją meldunkową i uprościć zameldowanie osoby pod adresem pobytu i skończyć tym samym z bzdurnym wymeldowaniem decyzją.
 
2017-07-17 22:20:30
Adam: A ja zapytam po co ta strona?
...tych stron urzędowych *.gov.pl, BIP, serwis urzędu, i gdzie ten obywatel (klient) ma szukać jeszcze informacji?
Po co ta strona jak i tak i tak Ministerstwo za parę chwil wyda grube miliony na jakieś analizy/opracowania.
Po co korzystać z analiz "od razu" przecież ktoś w to klika, ktoś przesyła...
na podstawie czego są te analizy: Google, ankiet (które zawsze pokazują nieprawde?)

....strata czasu i jak zwykle pieniędzy ale prawda czasu i ekranu powie prawdę na prawdę.
 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Adam Michrowski
Tel.: (22) 509 29 47
Kom.: 516 363 056
a.michrowski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25