facebook RSS # #

20.10.2019 22:47

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-04-24 11:20       aktualizacja: 2019-04-24 11:21       E-ADMINISTRACJA
  A A A

Cyfrowa majówka. MC zaprasza m.in. gminy, koła gospodyń, sołtysów do konkursu inicjatyw lokalnych

Cyfrowa majówka. MC zaprasza m.in. gminy, koła gospodyń, sołtysów do konkursu inicjatyw lokalnych
Fot.Ministerstwo Cyfryzacji
Programowanie dla dzieci, e-usługi, bezpieczeństwo w internecie - Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza do konkursu inicjatyw lokalnych pod hasłem "Cyfrowa Majówka", który ma przybliżać technologie cyfrowe.

"Do naszego konkursu mogą się zgłosić wszyscy: całe szkoły, czy gminy, ale i pojedyncze, prywatne osoby. Czekamy na inicjatywy Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, przedszkoli, bibliotek, organizacji pożytku publicznego, domów kultury, strażaków. Jeśli prowadzisz małą lokalną firmę i chcesz się zaangażować, zapraszamy! Sołtysi i wójtowie również są mile widziani. Nie będziemy dłużej wymieniać - wszyscy czujcie się zaproszeni" - zachęca resort cyfryzacji.

"W „Cyfrowej majówce" chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się (a może i nawet nauczyło) co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Zaproście seniorów i pokażcie im jak korzystać z poczty e-mail. Skrzyknijcie miejscowe dzieciaki i rozpocznijcie przygodę z programowaniem. Poopowiadajcie sąsiadom jak nie dać się oszukać w Internecie i na co tam uważać. A wszystko w niezobowiązującej, majówkowej atmosferze. Po co to wszystko? Bo warto dać innym coś od siebie i pomóc im lepiej zrozumieć Internet!" - instruuje MC.

Dla organizatorów najciekawszych inicjatyw przewidziano nagrody w tym: bon na warsztaty z programowania dla grupy dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej i roboty edukacyjne.

By wziąć udział w konkursie należy między 11, 19 maja zorganizować piknik, pogadankę, warsztaty, turniej gier, koncert, przedstawienie, potańcówkę albo inne ciekawe majówkowe wydarzenie, które przybliżać będzie nowoczesne technologie.

Jedna inicjatywa może obejmować kilka różnorodnych wydarzeń, z których każde może dotyczyć jednego lub wszystkich czterech obszarów: programowanie dla dzieci; e-usługi publiczne; bezpieczeństwo w sieci; jakość życia - kompetencje cyfrowe.

Pomysł na wydarzenie należy najpóźniej do 19 maja zarejestrować na stronie www.koduj.gov.pl, gdzie w zakładce Cyfrowa Majówka czeka elektroniczny formularz: http://koduj.gov.pl/zglos-inicjatywe/.

Następnie do 26 maja należy nadesłać do organizatora konkursu sprawozdanie ze zorganizowanej akcji.

"Pamiętajcie o zdjęciach, filmach, o wszystkim tym co - Waszym zdaniem - może nas przekonać, że to właśnie Wy powinniście wygrać, a jest o co walczyć" - zapewnia MC.

Oceniana ma być m.in. kreatywność i „cyfrowość" imprezy.

"Najpóźniej do 10 czerwca 2019 r. wyłonimy organizatorów najciekawszych inicjatyw, którzy zdobędą nagrody" - zapewnia Ministerstwo Cyfryzacji.

js/
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25