facebook RSS # #

16.01.2019 14:18

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-01-29 10:03       aktualizacja: 2018-01-30 13:38       GMINA
  A A A

Karta Mieszkańca. Gmina Piaseczno wprowadza zachęty do rozliczania w niej podatku dochodowego

Karta Mieszkańca. Gmina Piaseczno wprowadza zachęty do rozliczania w niej podatku dochodowego
Fot. UMiG Piaseczno
Ci mieszkańcy gminy Piaseczna, którzy będą rozliczać podatek dochodowy w miejscowym urzędzie skarbowym, będą mogli korzystać za darmo z lokalnej komunikacji miejskiej. 

Co roku w gminie Piaseczno przybywa około 2 tys. mieszkańców. Nie wszyscy są tam jednak zameldowani, i nie wszyscy zgłaszają w urzędzie skarbowym zmianę miejsca zamieszkania.

- Aby pokazać, że zależy nam na komforcie życia naszych mieszkańców i aby zmobilizować tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na rozliczanie swojego podatku na naszym terenie, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca – wyjaśnia burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

Argumentując, że oferta karty powinna przekonać niezdecydowanych oraz dać pewne przywileje osobom płacącym podatek w Piasecznie. Wydawana bezpłatnie karta będzie przysługiwać wszystkim osobom rozliczającym podatek dochodowy w miejscowym urzędzie skarbowym (nawet jeśli nie są one zameldowane na stałe w tej gminie), a także ich dzieciom, w których imieniu wniosek o jej wydanie będą składać rodzice lub opiekunowie prawni.

Na początku posiadacze Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca korzystać będą z darmowych przejazdów wszystkimi liniami gminnej komunikacji („L”), których organizatorem jest gmina Piaseczno. Oprócz tego na nośniku Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca będzie można zakodować bilet warszawskiego ZTM i używać jej tak, jak Warszawskiej Karty Miejskiej (WKM). Piaseczyńska Karta Mieszkańca stanowi formalnie uzgodniony z ZTM nośnik biletów długookresowych warszawskiej komunikacji miejskiej.

Piaseczyńska karta ma również ułatwić korzystanie z miejscowej biblioteki gminnej, pełniąc jednocześnie funkcję karty bibliotecznej.

Władze Piaseczna zaprosiły też do udziału w tym programie miejscowe firmy, punkty usługowe i sklepy, prosząc je o zgłoszenia zawierające propozycje ulg i rabatów dla posiadaczy Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca. Tacy partnerzy programu będą uprawnieni do skorzystania ze specjalnie przygotowanego dla nich pakietu promocyjno-reklamowego.

- Aby rozładować kolejki, wydawanie kart rusza już od początku lutego – mówi kierownik Referatu Obsługi Karty Mieszkańca Tomasz Pawlak. - Natomiast z programu będzie można korzystać od 1 marca, jeśli Zarząd Transportu Miejskiego zdąży do tego czasu wyłonić operatora obsługującego linie L. Otwarcie ofert przetargowych zaplanowane jest na 22 lutego.

jas, jmk/

Źródło: UM Piaseczno
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25