facebook RSS # #

22.01.2019 18:51

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2016-11-18 12:03       aktualizacja: 2016-11-19 06:10       KADRY
  A A A

Kredyty spłacone. Hanna Zdanowska: stawiane mi zarzuty są bezpodstawne

Kredyty spłacone. Hanna Zdanowska: stawiane mi zarzuty są bezpodstawne
Moje finanse od 10 lat są jawne
- mówi Hanna Zdanowska
Fot.PAP/G.Michałowski

Stawiane mi zarzuty są bezzasadne, jestem niewinna - oświadczyła w piątek prezydent Łodzi Hanna Zdanowska po powrocie z prokuratury w Gorzowie, gdzie przedstawiono jej zarzuty związane z poświadczeniem nieprawdy w dokumentach w celu uzyskania kredytów.


"Moje finanse od dziesięciu lat są jawne, a moje oświadczenia majątkowe były wielokrotnie prześwietlane i badane przez wszystkie możliwe instytucje. Ponieważ nie można mi było nic zarzucić w sprawach związanych z zarządzaniem miastem i finansami publicznymi, rozpoczęło się grzebanie w moim życiu prywatnym; prześwietlono moją rodzinę, osoby mi najbliższe, tych, których kocham" - podkreśliła Zdanowska.


W emocjonalnym oświadczeniu prezydent zaznaczyła, że od wielu lat pozostaje w szczęśliwym związku partnerskim, zaś jej partner konsekwentnie pozostaje anonimowy i "trzyma się z dala od polityki i życia publicznego".


"Nigdy o tym nie mówiłam, więc wiem, że może to być dla wielu zaskoczeniem, ale w tym okresie (zarzuty prokuratury dotyczą lat 2008-2009) borykaliśmy sie z dużymi problemami ze względu na bardzo ciężką chorobę dziecka mojego partnera.


Zdecydowałam się sprzedać Włodkowi moje mieszkanie, aby mógł w przyszłości zabezpieczyć godne warunki do życia swojemu dziecku. Kupiłam również od Włodka działkę, aby za uzyskane w ten sposób pieniądze mógł przeznaczyć na ratowanie zdrowia i życia dziecka" - dodała prezydent Łodzi.


Zdanowska oświadczyła, że zarzuty stawiane przez prokuraturę uważa za bezzasadne. "Ubiegając się o kredyt przedstawiłam wszystkie okoliczności zgodnie z prawem; kredyt został mi przyznany i spłacony - wszystko odbyło się legalnie, zostało potwierdzone notarialnie, bank nie miał żadnych zastrzeżeń, a wszystkie transakcje były odnotowywane w moich oświadczeniach majątkowych" - zaznaczyła.


Prezydent zezwoliła na publikowanie jej pełnych danych oraz wizerunku.


Jak poinformował wcześniej rzecznik gorzowskiej prokuratury Roman Witkowski, w grudniu 2008 r. Hanna Z. miała pomóc przygotować poświadczające nieprawdę dokumenty swojemu partnerowi Włodzimierzowi G. Na ich podstawie mężczyzna uzyskał kredyt w wysokości 200 tys. zł na zakup mieszkania w Łodzi od swojej partnerki, czyli Hanny Z. Zdaniem prokuratury, tym samym oboje działali na szkodę banku.


Drugi zarzut związany jest z bankowym kredytem w wysokości 500 tys. zł, który Hanna Z. zaciągnęła w 2009 r. na sfinansowanie zakupu od Włodzimierza G. działki zabudowanej w Łodzi.


"W tym przypadku Hanna Z. jest podejrzana o przedłożenie poświadczającego nieprawdę dokumentu w postaci aktu notarialnego, w którym złożyła nieprawdziwe oświadczenie o wcześniejszej zapłacie sprzedającemu Włodzimierzowi G. części ceny w kwocie 150 tys. zł. To miało istotne znaczenie dla uzyskania kredytu, gdyż potwierdzało wniesienie wkładu własnego. Tym samym podejrzana działała na szkodę banku" - wyjaśnił Witkowski.


Zdanowska w trakcie przesłuchania nie przyznała się do zarzutów i odmówiła wyjaśnień. Zgodnie z przedstawionymi zarzutami grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.


Sprawa została przekazana gorzowskiej prokuraturze pod koniec lutego br. postanowieniem Prokuratora Generalnego. Śledztwo w Gorzowie trwa od marca br.


Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP
wk/Serwis Samorządowy PAP


 
KOMENTARZE: 1 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2016-11-21 08:04:34
jotka: Ktoś zgłosił roszczenia w tej sprawie? Ktoś coś stracił? Kto? Bank? Przyjaciel p. Zdanowskiej? Jaśniej proszę.

Takie teksty o nie wiadomo czym i o zarzutach typu 'nie wiadomo skąd i dlaczego' rozsiewają atmosferę strachu. Wywołują histerię obaw przed wszechmocą państwa, które chce i może każdego załatwić, bo ma do tego odpowiednie służby itp.

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25