facebook RSS # #

27.01.2020 11:51

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-03-05 13:25       aktualizacja: 2019-03-05 14:50       KADRY
  A A A

Awans w urzędzie. Prezydent Stalowej Woli powołał zastępcę

Awans w urzędzie. Prezydent Stalowej Woli powołał zastępcę
Fot. UM Stalowa Wola
Renata Knap została wiceprezydentem Stalowej Woli. „Jest najlepszym przykładem awansu wewnętrznego” – chwali miasto w komunikacie.

Do tej pory prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny działał sam. „Ze względu na strategiczne i długofalowe plany rozwoju Stalowej Woli, szanse wykorzystania niespotykanych do tej pory środków, muszę zmienić akcenty zarządzania miastem” – wyjaśnia. „Te ponad 4 lata pracy samemu były dla mnie wielką lekcją, która pozwoliła poznać wszystkie problemy, obszary, zagadnienia i wyzwania, przed którymi stoi miasto Stalowa Wola. Nie ukrywam, że odbywało się to również kosztem mojej rodziny – zaznacza.

Nominację dla swojej zastępczyni wręczył na poniedziałkowej sesji w obecności radnych.

„Nie ukrywam, że propozycja (…) objęcia funkcji zastępcy prezydenta miasta Stalowej Woli bardzo mnie zaskoczyła. Tym bardziej że prezydent przyzwyczaił nas, jako swoich współpracowników w urzędzie, że tę niełatwą funkcję merytoryczną i reprezentacji miasta wykonuje samodzielnie bez zastępców” – powiedziała Renata Knap, odbierając nominację.

Nowa wiceprezydent podkreśliła, że mocno wierzy w zespół wspaniałych i oddanych miastu pracowników urzędu i wszystkich jednostek miasta. Zwróciła się również do radnych o wsparcie w działaniu, a do mieszkańców – m.in. o konstruktywną krytykę.

„Renata Knap jest najlepszym przykładem awansu wewnętrznego” – czytamy w komunikacie miasta. Przeszła drogę od inspektora, przez naczelnika wydziału, do stanowiska wiceprezydenta.

Jest absolwentką Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej. Ukończyła pięcioletnie studia doktoranckie na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie w kwietniu 2018 roku uzyskała stopień naukowy doktora z wyróżnioną rozprawą doktorską.

Od początku swojej pracy zawodowej związana jest z zagadnieniami technicznymi oraz przedsięwzięciami inwestycyjnymi. Pracę w Urzędzie Miasta rozpoczęła w lipcu 2005 r. w ówczesnym Wydziale Gospodarki Komunalnej na stanowisku inspektora. W maju 2018 roku objęła stanowisko Naczelnika Wydziału Planowania Przestrzennego. Od 1 stycznia 2019 roku w ramach reorganizacji Urzędu Miasta pełni funkcję Naczelnika Wydziału Planowania, Przygotowania Inwestycji i Ochrony Środowiska.

Uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach, w tym z planowania przestrzennego, prawa budowlanego, ochrony własności intelektualnej, protokołu dyplomatycznego, negocjacji, umów o prace projektowe, prawa ochrony środowiska, kodeksu etycznego, procesu inwestycyjnego w jednostkach samorządu terytorialnego. Współautor kilkunastu artykułów naukowych o tematyce ekologicznej opublikowanych w czasopismach krajowych. Członek Rady Fundacji Wspierania Kultury „Amadeusz”.

Źródło: UM Stalowa Wola

aba/

Stalowa Wola należy do Klubu Samorządowego PAP.

TAGI: KADRY
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

ANKIETA

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25