facebook RSS # #

27.01.2020 22:29

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-05-02 09:43       aktualizacja: 2019-05-10 11:04       KADRY
  A A A

Zmiana skarbnika. Po ponad dwudziestu latach w Stalowej Woli zmienił się skarbnik

Zmiana skarbnika. Po ponad dwudziestu latach w Stalowej Woli zmienił się skarbnik
Fot. UM Stalowa Wola
Po ponad dwudziestu latach w Stalowej Woli zmienił się skarbnik. Dotychczasowy odszedł na emeryturę; nowy awansował ze stanowiska inspektora ds. księgowości.

Podczas kwietniowej sesji stalowowolska rada miejska pożegnała odchodzącą na emeryturę dotychczasową skarbnik Bogusławę Gdulę oraz powołała nowego skarbnika Miasta Stalowej Woli. Funkcję tę objął Michał Buwaj, inspektor do spraw księgowości Urzędu Miasta. Na emeryturę odeszła także wieloletnia Naczelnik Wydziału Budżetu i Finansów Pani Barbara Popielańska.

Bogusława Gdula pracowała w Urzędzie Miasta od 5 maja 1977 r. Przeszła przez wszystkie szczeble kariery zawodowej. Była referentem, inspektorem, głównym księgowym budżetu gminy, zastępcą i naczelnikiem wydziału budżetu i finansów. Od 30 grudnia 1998 r. pełniła funkcję skarbnika miasta.

„Moglibyśmy długo rozmawiać o liczbach, finansach i o miliardach złotych, które za pośrednictwem pani decyzji i odpowiedzialności zostały zrealizowane na rzecz zmian w Stalowej Woli” – powiedział podczas sesji Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. „Pani skarbnik, od 2006 roku, gdy zaczynałem pracę w samorządzie jako radny, bardzo dużo mnie nauczyła. I za to chciałbym bardzo serdecznie podziękować - za wprowadzenie w trudny świat finansów, za wszystkie nauki, za odpowiedzialność. A w tych wszystkich liczbach chciałbym podkreślić pani wielkie serce” - dziękował.

Nowym skarbnikiem miasta Stalowej Woli został Michał Buwaj, który przeszedł zawodową ścieżkę od  referenta, przez podinspektora, inspektora na stanowisku do spraw księgowości, do stanowiska skarbnika miasta.

Michał Buwaj jest absolwentem administracji na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył też studia podyplomowe z mediacji sądowej i pozasądowej na Wydziale Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Od początku swojej pracy zawodowej związany jest z zagadnieniami budżetowymi. W latach 2004-2006 pracował w Banku Spółdzielczym Ziemi Kraśnickiej, gdzie zajmował się analizowaniem wniosków kredytowych i opiniowaniem ich dla zarządu banku, obsługą klienta detalicznego w zakresie oferty realizowanej przez bank oraz pracą w księgowości banku. W tym okresie uczestniczył również w szkoleniach z zakresu ryzyka finansowego banków oraz tworzenia polityki kredytowej banków.

Pracę w Urzędzie Miasta rozpoczął w 2010 roku w wydziale budżetu i finansów na stanowisku referenta, następnie awansował na podinspektora i inspektora. Był odpowiedzialny za realizację strony wydatkowej budżetu miasta (w tym księgowość, sprawozdawczość), kontakt z bankiem obsługującym budżet, realizację dotacji z budżetu. Dodatkowo w latach 2015-2016 zajmował się realizacją zaplanowanych inwestycji w zakresie właściwości wydziału budżetu i finansów, ewidencją majątku miasta i sprawozdawczością w tym zakresie. Od roku 2018 uczestniczy w pracach planistycznych budżetu (dochody, wydatki), pracach związanych ze zmianami budżetu, posiedzeniach komisji stałych rady miejskiej.

Uczestniczył w wielu kursach i szkoleniach z zakresu księgowości budżetowej, sprawozdawczości, finansów publicznych, finasowania oświaty, rozliczeń VAT oraz bezpieczeństwa w zakresie informatycznej obsługi księgowej Urzędu.

Na kwietniowej sesji pożegnano również odchodzącą na emeryturę wieloletnią naczelnik wydziału budżetu i finansów. Barbara Popielańska w wydziale pracowała 26 lat, w tym 20 jako jego szefowa.

Źródło: UM Stalowa Wola

aba/

Stalowa Wola należy do Klubu Samorządowego PAP
TAGI: KADRY
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

ANKIETA

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25