facebook RSS # #

20.10.2018 05:13

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-10-04 11:37       aktualizacja: 2017-10-04 11:55       Wiadomości
  A A A

Regiony w finale. Sukces polskich projektów w konkursie RegioStars

Regiony w finale. Sukces polskich projektów w konkursie RegioStars
Fot. PAP/W. Dąbkowski
Trzy polskie projekty regionalne zakwalifikowały się do finału tegorocznej edycji konkursu RegioStars, w którym wyróżniane są najbardziej inspirujące i innowacyjne projekty regionalne współfinansowane ze środków unijnych funduszy spójności. Zwycięzcy zostaną wyłonieni podczas Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów Brukseli.

W zeszłorocznej edycji konkursu wśród zwycięzców znalazły się m. in. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie oraz projekt dotyczący Rewitalizacji Dolnego Miasta w Gdańsku.

W 2017 r. finalistą został projekt „Podmiotowe finansowanie kształcenia”. Przedsięwzięcie realizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zakłada wprowadzenie systemu bonów szkoleniowych dla pracowników małych i średnich przedsiębiorstw. Vouchery są możliwe do wykorzystania wśród sprawdzonych pod względem jakości firm szkoleniowych.

Do finału konkursu dostał się również projekt „Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej”. W ramach MKA stworzony został system, w którym zintegrowane zostały Krakowska i Tarnowska Karta Miejska z usługami świadczonymi przez Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne. „W ten sposób użytkownik Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej  otrzymuje dostęp do większości usługi związanych z publicznym transportem zbiorowym w województwie małopolskim” – wyjaśniono na stronie MKA.

Kolejnym polskim finalistą został także projekt „Platforma zintegrowanych usług publicznych w Olsztynie”. Przedsięwzięcie obejmuje rozbudowę systemów informatycznych oraz wdrożenie nowych elektronicznych usług publicznych w administracji samorządowej w Olsztynie. Według organizatora, działania mają przełożyć się na usprawnienie procesów administracyjnych w mieście.

Uznanie jury zdobył również międzynarodowy projekt Science Link – Baltic Sea Region, w którym udział bierze też strona polska. Zakłada on wzmocnienie współpracy badawczej w regionie Morza Bałtyckiego, poprzez włączenie w procesy naukowe małych i średnich przedsiębiorstw.

Rozdanie nagród RegioStars nastąpi 10 października w Brukseli podczas Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów. Uczestnicy zostaną nagrodzeni w pięciu kategoriach: mądre innowacje w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, działania klimatyczne, aktywizacja i wzmocnienie pozycji kobiet, edukacja i szkolenia oraz rozwój cyfrowy miast.

15. Europejski Tydzień Miast i Regionów to coroczne czterodniowe wydarzenie, podczas którego przedstawiciele samorządów, urzędnicy, eksperci i naukowcy mają okazję dzielić się wiedzą w zakresie rozwoju gmin, miast i regionów. Tegoroczna edycja imprezy, która odbędzie się w Brukseli w dniach 9–12 października, obejmuje ponad 130 warsztatów i debat. Organizatorami wydarzenia są Europejski Komitet Regionów i Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej.

Mateusz Mikowski

mm/
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Adam Michrowski
Tel.: (22) 509 29 47
Kom.: 516 363 056
a.michrowski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25