facebook RSS # #

28.01.2020 04:17

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-04-14 07:23       aktualizacja: 2018-04-13 15:41       PROMOCJA
  A A A

Kalendarz na medal. Rybnicki kalendarz został najlepiej oceniony podczas finału 4. edycji Zoom Art

Kalendarz na medal. Rybnicki kalendarz został najlepiej oceniony podczas finału 4. edycji Zoom Art
Fot. UM Rybnika
Kalendarz „Jestem z Rybnika” zwyciężył w Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Kalendarzy Zoom Art w kategorii kalendarz administracyjny. Drugie miejsce zajął miejski kalendarz „Legnica z nieba”.  

Jak poinformował Urząd Miasta Rybnika na swojej stronie internetowej, „inicjatywa powstania kalendarza miejskiego „Jestem z Rybnika” zrodziła się z potrzeby wyróżnienia osób, które w znaczący sposób wpływają na życie miasta”. 

„To wyróżnienie dla tych, których codzienne poświęcenie i wkład w życie miasta są bezcenne, których codzienna praca pomaga rybniczanom, dla których Rybnik to mała ojczyzna. To dzięki nim czujemy, że nasze miasto jest wyjątkowe, a „Jestem z Rybnika” brzmi dumnie” – podkreślają rybniccy urzędnicy.

Fot. UM Rybnika

Autorem fotografii rybnickiego kalendarza, podobnie jak w roku ubiegłym, jest Marcin Giba, organizator corocznego Rybnickiego Festiwalu Fotografii. W tym roku kalendarz został wzbogacony również o teksty pisane po śląsku. 

Drugie miejsce w kategorii kalendarzy administracyjnych zdobył kalendarz „Legnica z nieba”. Zawiera on 12 zdjęć, wykonanych przez młodych ludzi, profesjonalnie zajmujących się lataniem dronami oraz filmowaniem i fotografowaniem z ich użyciem. 

Fot. UM Legnica


„W tym kalendarzu nie ma przypadkowych zdjęć, wszystkie zostały wybrane tak, aby przedstawiały miejsca najbardziej charakterystyczne dla Legnicy, a jednocześnie ukazywały je w inny, ciekawy sposób” – poinformował UM Legnica. 

Do współpracy przy tym projekcie miasto zaprosiło ośmiu młodych ludzi, którzy związani są z Legnicą: tu się urodzili, mieszkają lub pracują. To piloci dronów, autorzy wielu realizacji krajowych i zagranicznych oraz zdobywcy nagród. Autorami zdjęć do kalendarza są: Ireneusz Jaworski i Przemysław Kołodziej – Brand Film, Remigiusz Majchrzak – RM-DRONE, Kuba Osadkowski – KOD Fly With Me, Witold Pociej – Wpmedia, Paweł Szmalcel – Drone Eagle Eye, Tycjan Trzpioła – Minimal Motion, Jarek Wierzbicki – Agencja Reklamowa JSQ. 

 „Wykorzystaliśmy ogromny potencjał lokalnych firm, tym samym młodych pasjonatów filmowania i fotografowania za pomocą dronów. Bardzo cieszy ta nagroda, to nasz wspólny sukces” – powiedział prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. 

W ubiegłym roku na Festiwalu ZoomArt Legnica otrzymała dwie nagrody za kalendarz „Magiczna Legnica”: drugą w kategorii kalendarzy miejskich (administracyjnych) i trzecią w kategorii ilustracje.

ZoomArt to międzynarodowy konkurs poświęcony kalendarzom. Zgłoszone prace były oceniane przez profesjonalne jury, w którym zasiedli m.in.: dr Marian Słowicki – wykładowca w pracowni wizerunku, promocji i identyfikacji wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Arkadiusz Ławrywianiec - prezes zarządu Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, dr hab. Dawid Korzekwa - grafik, projektant i adiunkt w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Szymon Pieczyński - członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. 

Finał 4. edycji Zoom Art odbył się 6 kwietnia w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach. „Kalendarze przeżywają w pewnych branżach renesans. Kalendarze były, są i będą jedną z formą komunikacji, którą chętnie firmy wykorzystują i jeśli podejdą do tego tak jak reprezentanci tegorocznej edycji, to te kalendarze długo nie odejdą do lamusa” – zaznaczył Szymon Pieczyński z Polskiego Stowarzyszenia Public Relations. 

amk/
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

ANKIETA

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25