facebook RSS # #

28.01.2020 04:31

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-06-12 06:05       aktualizacja: 2018-06-12 11:07       PROMOCJA
  A A A

Wspólna promocja. Wisła i Ustroń współpracują ze sobą w dziedzinie turystyki i promocji

Wspólna promocja. Wisła i Ustroń współpracują ze sobą w dziedzinie turystyki i promocji
Fot. UM Wisła
Gminy Wisła i Ustroń ruszają ze wspólną akcją rabatową, skierowaną do turystów. Obejmuje ona m.in. darmowy przejazd koleją między tymi miejscowościami.

Współpraca turystyczno-promocyjna pomiędzy Ustroniem a Wisłą nabiera rozpędu. Po wspólnych kalendarzach imprez przyszedł czas na wspólną akcję rabatową, skierowaną do turystów przebywających w obu beskidzkich kurortach co najmniej dwie doby.

Celem akcji „Wisła, Ustroń…zostaję dłużej – dostaję więcej” jest wspólne dotarcie do przyjeżdżających tam turystów, wczasowiczów i kuracjuszy i jak największe uatrakcyjnienie ich pobytu poprzez specjalne zniżki oraz umożliwienie im łatwej komunikacji pomiędzy tymi miastami.

Podobna akcja odbyła się już w Wiśle i ponieważ została bardzo dobrze odebrana zarówno przez turystów, jak i właścicieli bazy noclegowej, postanowiono poszerzyć ją o sąsiedni Ustroń.

- Inicjatywa była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, dlatego zdecydowaliśmy się ją kontynuować. Całe przedsięwzięcie jest rezultatem dobrze układającej się współpracy miasta z gestorami prowadzącymi działalność gospodarczą związaną z obsługą ruchu turystycznego – mówi Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

- To bardzo duże przedsięwzięcie angażujące bardzo dużą liczbę podmiotów - tłumaczy burmistrz Ustronia Ireneusz Szarzec. - Dlatego mam nadzieję, że to poszerzenie współpracy między Ustroniem a Wisłą przyniesie wymierne korzyści dla wszystkich zaangażowanych, zarówno dla organizatorów, jak i gestorów bazy turystycznej, ale przede wszystkim dla turystów, dla których pobyt w naszych miastach okaże się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Akcja polega na wydawaniu kart rabatowych, uprawniających do skorzystania z promocyjnych cen (niższych o 15 proc.) na określone w nich atrakcje turystyczne. Mogą ją otrzymać osoby, które uiszczą opłatę miejscową i opłatę uzdrowiskową w Wiśle oraz Ustroniu. Dzięki kartom rabatowym zyskują dużo więcej, bo wartość rabatów znacznie przewyższa wysokość tych opłat. Karty wydawane są przez rozliczające się z miastami z inkasowanej opłaty miejscowej i uzdrowiskowej podmioty oferujące pobyt w Wiśle i Ustroniu. Zyskują zatem też uczciwi przedsiębiorcy, którzy nie uchylają się od naliczania tych opłat swym gościom i dzięki temu mogą im zaproponować wspomniane karty rabatowe.

W tym roku turyści, którzy zapłacą opłatę miejscową w Wiśle i opłatę uzdrowiskową w Ustroniu oraz otrzymają karty rabatowe, będą mogli skorzystać także – od czerwca do 1 września - z darmowego transportu koleją między Wisłą a Ustroniem, pociągiem Kolei Śląskich (bezpłatne przejazdy obejmują weekendowy rozkład jazdy).
Szczegółowy opis oferowanych usług objętych rabatem oraz regulamin akcji umieszczony jest w każdym egzemplarzu karty rabatowej oraz na stronach internetowych miast.

jmk/

Źródło: UM Wisła
TAGI: PROMOCJA
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

ANKIETA

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25