facebook RSS # #

08.12.2019 12:00

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-06-18 14:30       aktualizacja: 2018-06-18 13:19       ROZMAITOŚCI
  A A A

Typy na Mundial. Samorządowcy zgodni, biało-czerwoni wyjdą z grupy na MŚ w Rosji

Typy na Mundial. Samorządowcy zgodni, biało-czerwoni wyjdą z grupy na MŚ w Rosji
Fot. PAP/L.Szymański
"Liczę na wygraną w pierwszym meczu z Senegalem, ale łatwo nie będzie" - mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Zdaniem prezydenta Gdańska z Senegalem zremisujemy.

Mundialowa gorączką udziela się także samorządowcom. Poprosiliśmy więc prezydentów miast o wytypowanie wyników grupowych meczów polskiej reprezentacji oraz prognozy co do gry naszej drużyny na Mistrzostwach Świata w Rosji.     

Zdaniem pytanych przez nas prezydentów w pierwszym meczu z Senegalem powinniśmy wygrać. Tak obstawiają prezydent Lublina Krzysztof Żuk i Torunia Michał Zaleski. Zdaniem pierwszego wygramy 1:0. Według prezydenta Zaleskiego będzie 2:1. Mniej optymizmu ma Paweł Adamowicz, który uważa, że z Senegalem tylko zremisujemy 2:2.

Zdaniem włodarzy najtrudniejszym rywalem biało-czerwonych będzie Kolumbia. „W drugim meczu z Kolumbią nie jesteśmy faworytem. Od kilku lat Kolumbia to jedna z najlepszych drużyn Ameryki Południowej. Obawiam się, że są od nas lepsi, bo jeśli w ataku my możemy wystawić Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika, to oni Radamela Falcao i Jamesa Rodrigueza. Suma doświadczeń i osiągnięć jednak wychodzi na plus dla Kolumbii. Mam nadzieję, że zremisujemy z Kolumbią" - wskazuje prezydent Lublina.

Zdaniem prezydenta Gdańska z Kolumbią przegramy 1:2. Tylko prezydent Torunia uważa, że w drugim meczu wygramy 1:0.

Według samorządowców stosunkowo najłatwiejszy będzie mecz z Japonią, który wygramy 2:1 (prezydent Torunia) lub 2:0 (prezydent Gdańska).

Natomiast wszyscy pytani przez nas prezydenci są zgodni - polska reprezentacja wyjdzie z grupy.
„Na konferencji zapowiadającej otwarcie toruńskiej Strefy Kibica przy Arenie Toruń typowałem, że Polska na pewno wyjdzie z grupy i tego będę się trzymać" - powiedział Michał Zaleski.

Według prezydenta Adamowicza Polacy wyjdą z grupy na drugim miejscu. „Potem trafimy na Belgię lub Anglię. Marzeniem byłoby wygrać, a w ćwierćfinale wszystko może się zdarzyć" - zaznaczył prezydent Gdańska. 

Zdaniem prezydenta Lublina w 1/8 finału rywalem Polaków będzie Belgia lub Anglia. „Nie wierzę, by w grupie G mogło dojść do sensacji, czyli awansu Panamy lub Tunezji kosztem którejś z tych dwóch europejskich reprezentacji. Wolałbym trafić na Anglię, choć z Belgią zwykle grało nam się dobrze w przeszłości, to obecnie mają reprezentację niewiarygodnie uzdolnionych piłkarzy" - komentuje Krzysztof Żuk.

Jego zdaniem w zasięgu biało-czerwonych jest ćwierćfinał, a nawet półfinał Mundialu. „Trudno teraz przewidywać kto byłby naszym rywalem w meczu ćwierćfinałowym. Niezależnie od tego w takim meczu, już wszystko jest możliwe, nawet nasz awans do półfinału. To już byłoby kosmiczne osiągnięcie polskiej piłki" - mówi prezydent Lublina.

W pierwszym meczu na mistrzostwach świata w Rosji biało-czerwoni zagrają z Senegalem (19 czerwca w Moskwie). Potem zmierzą się z Kolumbią (24 czerwca w Kazaniu) i Japonią (28 czerwca w Wołgogradzie).    

mp/
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25