facebook RSS # #

20.06.2019 08:31

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2015-12-04 11:09       aktualizacja: 2015-12-05 12:49       ŚRODOWISKO
  A A A

Na zdrowie. Prezentujemy laureatów konkursu "Aktywni dla czystego powietrza"

Na zdrowie. Prezentujemy laureatów konkursu
Aktywni dla czystego powietrza
Fotolia
Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz MEC Koszalin – to laureaci konkursu „Aktywni dla czystego powierza”.

Konkurs był skierowany do administracji samorządu terytorialnego, podmiotów gospodarczych, instytucji i organizacji realizujących projekty mające na celu ograniczanie niskiej emisji.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowanego przez Ministerstwo Środowiska i Stowarzyszenie Zielone Mazowsze. Wyłoniło on najbardziej skuteczne działania na rzecz poprawy jakości powietrza w kraju.

Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach - inicjatywa inwestycyjna o kwocie większej lub równej 500 tys. zł oraz inicjatywa nieinwestycyjna.

Kategoria: Inicjatywa inwestycyjna o kwocie większej lub równej 500 tys. zł

I miejsce - Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty za realizację przedsięwzięcia „Działania infrastrukturalne na rzecz poprawy stanu środowiska w obiektach użyteczności publicznej na terenie Dorzecza Parsęty”.

II miejsce Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej za realizację przedsięwzięcia „Program zwiększania wykorzystania odnawialnych źródeł energii i poprawy jakości powietrza w obrębie obszarów Natura 2000, Powiatu Suskiego”.

III miejsce - Miejska Energetyka Cieplna, Spółka z o.o. w Koszalinie za realizację przedsięwzięcia „Program kompleksowej modernizacji miejskiego systemu ciepłowniczego Koszalina i Sianowa, który realizowano w latach 2009-2015”.

Kategoria: Inicjatywa nieinwestycyjna

I miejsce - Abrys Sp. z o.o. za realizację przedsięwzięcia „Ogólnopolska kampania na rzecz likwidacji niskiej emisji „Misja – emisja”.

II miejsce - Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty za realizację przedsięwzięcia „STOP niskiej emisji – nauka poprzez realizację programów edukacyjnych”.

III miejsce - Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa za realizację przedsięwzięcia „Cykl inicjatyw dotyczących odnawialnych źródeł energii”.

Jury konkursu zadecydowało także o przyznaniu wyróżnienia za całokształt podejmowanych działań. Otrzymała je Gmina Miejska Kościerzyna za realizację przedsięwzięć: „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Kościerzynie” oraz „Kampania edukacyjno-informacyjna Kościerzyny na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej i poprawy jakości powietrza”. Natomiast spółka Softblue otrzymała wyróżnienie za innowacyjny pomysł maszyn do badania poziomu zanieczyszczenia powietrza.

Do pierwszej edycji konkursu „Aktywni dla czystego powietrza” zgłoszono 18 projektów. Laureatów wyłoniła kapituła konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele: Ministerstwa Środowiska, Stowarzyszenia Zielone Mazowsze, urzędów marszałkowskich województw małopolskiego oraz śląskiego, Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych oraz Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć.

Źródło: www.mos.gov.pl
jm/ Serwis Samorządowy PAP
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25