facebook RSS # #

18.10.2019 07:14

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2015-12-28 14:19       aktualizacja: 2015-12-28 17:00       WIADOMOŚCI
  A A A

Start do kariery. Pierwszy etap rekrutacji do programu stypendialnego

Start do kariery. Pierwszy etap rekrutacji do programu stypendialnego
Fot. ADAMED SmartUP
Do 14 stycznia 2016 r. młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych może się zarejestrować do udziału w internetowej grze naukowej ADAMED SmartUP.

Nie stanowi ona jednakże tylko zabawy, ale jest pierwszym etapem rekrutacji do wyjątkowego programu stypendialnego. Najlepsi zostaną nagrodzeni wyjazdem na innowacyjny obóz naukowy oraz otrzymają profesjonalne wsparcie w procesie rozwoju kariery naukowej.

Gra rekrutacyjna oparta jest o alternatywną rzeczywistość i polega na znajdowaniu zaszyfrowanych wskazówek oraz rozwiązywaniu zaskakujących zagadek. Jej celem jest sprawdzenie wiedzy, umiejętności logicznego myślenia oraz kojarzenia faktów. Najlepsi uczestnicy zostaną poproszeni o zaprezentowanie się przed Radą Naukową Programu składającą się z ekspertów, wykładowców uniwersyteckich oraz przedstawicieli Fundacji Grupy Adamed. Oceniana będzie pasja do nauki i chęć dalszego rozwoju.

Osoby wyłonione w rozmowach z Radą Naukową wyjadą w sierpniu na innowacyjny obóz naukowy. W jego trakcie będą miały szansę poznać tajniki pracy w najlepszych laboratoriach w Polsce, wykonywać skomplikowane doświadczenia, czy latać na symulatorach samolotów. Praktyczne umiejętności zostaną wsparte wiedzą teoretyczną, którą uczestnikom obozu przekażą wybitni eksperci z Polski i z zagranicy.

- Unikatowość programu polega na jego innowacyjności. Z jednej strony – odchodzimy od standardowych testów, dzięki czemu poza samą wiedzą jesteśmy w stanie zweryfikować także zdolności takie jak kreatywność, czy szybkość myślenia, kojarzenie faktów i podejście interdyscyplinarne, które są niezbędne w zawodzie naukowca. Z drugiej strony, ADAMED SmartUP zapewnia laureatom długofalową opiekę mentorów, którzy pomagają im w rozwoju kariery naukowej – powiedziała Anna Kosińska z Fundacji Grupy Adamed, organizatora programu ADAMED SmartUP.

O tym, że warto wziąć udział w programie, przekonali się już uczestnicy pierwszej edycji. Spośród 5,5 tys. osób, które zarejestrowały się do gry rekrutacyjnej, 50 wyjechało na obóz naukowy, a 10 z nich otrzymało stypendium naukowe i profesjonalną opiekę naukowców – wspierających młode talenty w dalszym rozwoju kariery zawodowej.

Do drugiej edycji programu można się zarejestrować za pośrednictwem strony internetowej www.adamedsmartup.pl gdzie, poza szczegółowymi informacjami na temat przebiegu rekrutacji, znajdują się interaktywne materiały edukacyjne. Serdecznie zachęcamy do udziału w rywalizacji z najlepszymi!

***
ADAMED SmartUP to projekt naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat.

Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie.

Organizatorem programu ADAMED SmartUP jest Fundacja Grupy Adamed , której celem jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej, popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego.

Grupa Adamed to polska firma farmaceutyczno–biotechnologiczna, która powstała dzięki własnej myśli naukowej i własnym patentom. Obecnie jest producentem ponad 250 produktów, oferowanych pacjentom w 60 krajach na świecie. Posiada swoje przedstawicielstwa w Rosji, Hiszpanii, Kazachstanie i na Ukrainie. Aktualnie zatrudnia 1600 osób. Od 2000 r. firma prowadzi własną działalność badawczo-rozwojową, przeznaczając na ten cel kwotę 900 mln zł. Tworzy konsorcja naukowo-badawcze z wiodącymi uczelniami oraz instytutami naukowymi. Własność intelektualna firmy chroniona jest wieloma patentami.

Materiał powstał we współpracy w ramach programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP
TAGI: EDUKACJA
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25