facebook RSS # #

26.05.2018 06:11

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-02-16 09:40       aktualizacja: 2017-02-16 16:32       WIADOMOŚCI
  A A A

Żałoba w urzędzie. Szkolenie dla urzędników dotyczące postępowania z osobami w żałobie

Żałoba w urzędzie. Szkolenie dla urzędników dotyczące postępowania z osobami w żałobie
Fot. Fotolia
Pracownicy urzędów i banków mogą wziąć udział w szkoleniu dotyczącym zasad postępowania z osobami pogrążonymi w żałobie.

Według Fundacji „NAGLE SAMI”, kształtowanie standardów postępowania z osobami pogrążonymi w żałobie w miejscu pracy stanowi istotny aspekt budowania kultury organizacji. Jak podkreśla psycholog Fundacji Anna Sokołowska, żałoby nie można utożsamiać z chorobą. „To sytuacja kryzysowa, która prędzej czy później dotknie każdego z nas. Jeśli człowiek nie zostanie z tym sam, będzie mu dużo łatwiej” – podkreśliła.

Podczas szkolenia zorganizowanego przez Fundację „NAGLE SAMI” uczestnicy dowiedzą się m.in. w jaki sposób rozmawiać z klientem lub pracownikiem pogrążonym w żałobie, jak radzić sobie z trudnymi emocjami oraz reagować na nietypowe zachowania związane z przeżywaną stratą. Ponadto poznają również odpowiedź na pytanie, jak właściwie realizować obowiązki, zachowując uważność na potrzeby petenta.

Szkolenie adresowane jest do organizacji, w których osoby po stracie bliskich dopełniają formalności, m.in. do urzędów i banków. Udział w nim mogą wziąć również organizacje, które zetknęły się ze śmiercią współpracownika lub pragną pomóc pracownikowi pogrążonemu w żałobie.

Świadczone wsparcie obejmuje aspekty psychologiczne, organizacyjne oraz prawne. Wśród osób współpracujących z fundacją są m.in. psycholodzy, psychoterapeuci, trenerzy oraz prawnicy.

Fundacja „NAGLE SAMI” oferuje również szkolenia dla profesjonalistów pracujących z osobami w żałobie, w tym psychologów i pedagogów. Z bezpłatnego wsparcia mogą natomiast skorzystać dzieci przeżywające żałobę oraz ich rodzice lub opiekunowie.

Więcej informacji na temat szkoleń można uzyskać pod adresem: http://naglesami.org.pl/
 
Fundacja ”NAGLE SAMI” jest pierwszą w Polsce organizacją pozarządową zajmującą się kompleksową pomocą dla osób w żałobie, której celem jest przynoszenie im ulgi w cierpieniu m.in. poprzez zapewnianie wsparcia, pomoc psychologiczną oraz świadczenie pomocy prawnej. Ze wsparcia fundacji do tej pory skorzystało blisko tysiąc osób. W ramach Fundacji działa dziewięć grup wsparcia, m.in. w Tychach, Bydgoszczy, Wrocławiu i Gdyni. W 2014 roku fundacja wygrała konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR w kategorii „Pomoc społeczna”.

Źródło: Fundacja „NAGLE SAMI”
dap/Serwis Samorządowy PAP
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Tel.: (22) 509 22 25
Faks: (22) 509 22 72
pap@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25