facebook RSS # #

21.01.2020 20:47

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2017-11-20 12:15       aktualizacja: 2017-11-20 12:20       WIADOMOŚCI
  A A A

Wojkowice: Dzień Kamienia

Wojkowice: Dzień Kamienia
Fot. UG Wojkowice
Klasyczne piękno kamienia, jeśli ktoś woli możliwe również z fluorescencyjnym dodatkiem, do tego świetna atmosfera i pole do wymiany doświadczeń w pracy. A to wszystko w Zakładzie Obróbki Kamienia WKG w Wojkowicach, gdzie 10 listopada podczas Dnia Otwartego, spotkali się uczestnicy XVI Kongresu Kamieniarskiego ZPBK, kamieniarze, ale także mieszkańcy okolicznych terenów.

Nowoczesne technologie w branży kamieniarskiej to temat zakończonego właśnie Kongresu Kamieniarskiego, a jeśli mówimy o nowoczesnej obróbce kamienia, to najlepszym miejscem na tę rozmowę jest ZOK WKG w Wojkowicach. Nie przypuszczałem, że obróbka kamienia odbywa się w tak zaawansowany technologicznie sposób, cieszę się, że tu przyszedłem i mogę zobaczyć rzeczy, o których w sumie nie miałem pojęcia" – mówi jeden z przybyłych mieszkańców Wojkowic.

Oglądanie zakładu i wyprzedaż kamienia stały się bodźcem do rozmów o kondycji branży. Obserwujemy wzrost zainteresowania kamieniem naturalnym i to nas niesłychanie cieszy" – mówi Marcin Kamiński, Dyrektor Handlowy WKG.
Staramy się przekonać naszych kamieniarzy do korzystania z kamieni ukraińskich i naszego raciszyńskiego trawertynu. Każdy wie, że najlepiej wszystko sprawdzić samemu, stąd zaprezentowaliśmy bardzo wiele sposobów wykończenia tego kamienia" – opowiada.

Sporą ciekawość i zdziwienie budził trawertyn raciszyński z dodatkiem fluorescencyjnej żywicy. To pomysł zwyciężczyni konkursu Trawertyn Design, do którego jako organizatorzy zaprosiliśmy zarówno architektów jak i kamieniarzy, aby pokazali nam w jakiej roli widzą ten materiał. Za dnia kamień wygląda spokojnie i klasycznie, ale po zgaszeniu światła jest niesamowicie rozświetlony, trochę jak nocne niebo" – zauważa Malwina Wodzyńska z WKG.

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym było wręczenie dyplomów czeladniczych i mistrzowskich. Jan Łobodzic z rąk Zbigniewa Ładzińskiego – prezesa Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, Tomasza Szczerby – burmistrza Wojkowic oraz Zbigniewa Rybakiewicza – prezesa WKG, odebrał mistrzowski dyplom z oceną celującą. Z dumą przyznał, że ten dyplom jest dla niego bardzo istotną rzeczą, cennym potwierdzeniem kwalifikacji.

Jakość, jakość, jakość – to słowo wciąż padało w rozmowach uczestników Dnia Otwartego. Wszystko się zmienia, nie tylko sposób obróbki, ale także wymagania klienta ostatecznego, który nie oczekuje już najtańszych materiałów, ale takich, które będą trwałe, piękne i oryginalne. To bardzo dobra perspektywa na przyszłość.

Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25