facebook RSS # #

26.05.2019 02:16

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-10-10 09:23       aktualizacja: 2018-10-10 14:29       WIADOMOŚCI
  A A A

Uwaga to ja. Na kursie PO PC 3.1: Chroń swoją prywatność i swoje dane

Uwaga to ja. Na kursie PO PC 3.1: Chroń swoją prywatność i swoje dane
Fot. FPGP
Nasz kolejny podręcznik przeznaczony jest dla osób, które chciałyby mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub bloga.

Skrypt „Tworzę własną stronę internetową (blog)" opisuje szczegółowo drogę, jaką należy pokonać, alby nie tylko stworzyć własne miejsce w sieci, ale także zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe), z uwzględnieniem ich ochrony na gruncie prawa autorskiego. Dodatkowo książka zwraca uwagę na mechanizmy monitorowania swojej strony i jej popularności przez wykorzystanie analityki internetowej, a także uczy jak korzystać z podstawowych usług e-administracji.

 - Chroń swoją prywatność i swoje dane w  sieci - ostrzega autorka publikacji, dr Joanna Frączek - Broda. - Pamiętaj, że wszystko co dostaje się do sieci, zostaje w niej w jakiejś formie na zawsze. Jeżeli nie chcesz, aby jakieś zdjęcie czy dane pojawiały się przez najbliższe 30 lat w sieci - nie umieszczaj ich tam. Nie podawaj także w otwartej sieci (poza np. stronami administracji państwowej, czy poza zaufanymi stronami banków) swoich danych osobowych. Podane w jednym miejscu nazwisko, w innym  data  urodzenia, a w innym adres sprawny researcher potrafi znaleźć i połączyć w jedno.

 - Dane takie może sprzedać lub wykorzystać, m.in. w celu wzięcia pożyczki online - zwraca uwagę autorka podręcznika. Jak już informowaliśmy, gminy mogą ubiegać  się o granty w wysokości do 150 tys. zł na szkolenia informatyczne mieszkańców.

Fundacja Promocji Gmin Polskich jest operatorem grantów w pięciu województwach: mazowieckim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. 

Przypominamy, że nasza Fundacja nie narzuca grantobiorcom warunków: gminy mogą wybrać w zależności od swoich potrzeb od jednego do siedmiu spośród  następujących modułów tematycznych: "Rodzic w Internecie", "Mój biznes w sieci", "Moje finanse i transakcje w sieci", "Działam w sieciach społecznościowych", "Tworzę własną stronę internetową (blog)" "Rolnik w sieci", "Kultura w sieci".

W ramach każdego modułu można zorganizować dowolną liczbę szkoleń. Warto przy tym pamiętać, że gmina nie musi wnosić żadnego wkładu własnego, a aż do 40 proc grantu można wydać na sprzęt komputerowy, który po zakończeniu projektu można będzie przekazać  miejscowej szkole.

Szkolenia będą dwudniowe, dwa razy po osiem godzin. Scenariusze realizacji poszczególnych tematów przygotowane na rzecz Fundacji Promocji Gmin Polskich przez dr Joannę Frączek Brodę zostały zaakceptowane przez Ministerstwo Cyfryzacji. Zadaniem każdego szkolenia - takie mamy założenie nadrzędne - jest wykształcenie w uczestnikach podstawowych umiejętności cyfrowych.  

Całą treść podręcznika wraz ze scenariuszem szkolenia na temat „Tworzę własną stronę internetową (blog)" znajdą Państwo na stronie Fundacji Promocji Gmin Polskich www.fpgp.eu w zakładce PO P 3.1. https://fpgp.eu/polska-cyfrowa-3-1/index.html .

Są tam wszystkie publikacje przygotowane przez  naszą fundację w związku ze szkoleniami  w dziedzinie kompetencji cyfrowych w ramach konkursu PO PC 3.1.

Zachęcamy też do zapoznania się z konkursowym ABC:
https://fpgp.eu/konkursowe-abc-odpowiadamy-czytelnikom-w-sprawie-po-pc-3-1/470/aktualnosci.html  

 Publikacje są dostępne na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa 3.0. Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji Promocji Gmin Polskich i autorki. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, w tym utworów, tworzenia i rozpowszechniania ich kopii w całości lub we fragmentach, wprowadzania zmian i rozpowszechniania utworów zależnych - pod warunkiem zachowania niniejszej informacji licencyjnej i wskazania autorki oraz FPGP jako właścicieli praw do tekstu.

Nasz adres:
Warszawa ul. Jaworzyńska 7/3
telefon:    (22) 697 52 99       
maile:      fundacjapgp@gmail.com     k.ustrycka@fpgp.eu

Kierownik projektu
: KATARZYNA USTRYCKA 


   
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25