facebook RSS # #

19.06.2019 12:18

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2018-10-11 09:11       aktualizacja: 2018-10-11 16:28       WIADOMOŚCI
  A A A

Rola Internetu. Na kursie PO PC 3.1: Kontakt z siecią mnoży plony

Rola Internetu. Na kursie PO PC 3.1: Kontakt z siecią mnoży plony
Podręcznik „Rolnik w sieci” skupia się na wyszukiwaniu i wykorzystaniu przydatnych dla producentów rolnych informacji, aplikacji i e-usług.

Znaczna część publikacji poświęcona jest kwestiom bezpieczeństwa, czyli dokonywania płatności online i korzystania z państwowych e-usług.

Czytelnicy mogą zapoznać się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi, dedykowanymi forami wymiany informacji rolniczych oraz portalami meteorologicznymi, a także nauczyć się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w PUAP i profilu zaufanego, Geoportalu, rozliczeń podatkowych online, usług online dla ubezpieczonych w KRUS, usług Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, ARiMR, ARR, ANR, ODR (docelowo KOWR) oraz GIW, GIS, PIORIN, GIJHARS (docelowo PIBŻ).

Zdaniem autorki podręcznika, dr Joanny Frączek – Brody obowiązkową pozycją na liście rolników i hodowców w Polsce powinna być Giełda rolna. Oferuje ona przede wszystkim klasyczną giełdę przeniesioną do sieci, czyli handel, wymianę i usługi za pośrednictwem internetu. Oprócz sekcji handlowo-usługowej, GiełdaRolna oferuje dział „Do poczytania”, który choć jest skromny, dobrze podsumowuje aktualną sytuację na rynkach.

W „Strefie Wiedzy” znajdują się artykuły dotyczące wszelkiej działalności związanej z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Są tu m.in. teksty traktujące o hodowli trzody, bydła mięsnego i mlecznego, agroturystyce, składowaniu płodów rolnych czy handlu i dzierżawie gruntów rolnych.

Aby dodać ogłoszenie, należy założyć konto w serwisie GiełdaRolna.pl. – pisze dr Joanna Frączek-Broda.
Jak już informowaliśmy, gminy mogą ubiegać się o granty w wysokości do 150 tys. zł na szkolenia informatyczne mieszkańców. Fundacja Promocji Gmin Polskich jest operatorem grantów w pięciu województwach: mazowieckim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.

Przypominamy, że Fundacja Promocji Gmin Polskich nie narzuca grantobiorcom warunków: gminy mogą wybrać w zależności od swoich potrzeb od jednego do siedmiu spośród następujących modułów tematycznych: "Rodzic w Internecie", "Mój biznes w sieci", "Moje finanse i transakcje w sieci", "Działam w sieciach społecznościowych", "Tworzę własną stronę internetową (blog)" "Rolnik w sieci", "Kultura w sieci".

W ramach każdego modułu można zorganizować dowolną liczbę szkoleń. Warto przy tym pamiętać, że gmina nie musi wnosić żadnego wkładu własnego, a aż do 40 proc grantu można wydać na sprzęt komputerowy, który po zakończeniu projektu można będzie przekazać miejscowej szkole.

Szkolenia będą dwudniowe, dwa razy po osiem godzin. Scenariusze realizacji poszczególnych tematów przygotowane na rzecz Fundacji Promocji Gmin Polskich przez dr Joannę Frączek Brodę zostały zaakceptowane przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Zadaniem każdego szkolenia – takie jest założenie nadrzędne - jest wykształcenie w uczestnikach podstawowych umiejętności cyfrowych.

Całą treść podręcznika wraz ze scenariuszem szkolenia na temat „Rolnik w sieci” znajdą Państwo na stronie Fundacji Promocji Gmin Polskich www.fpgp.eu w zakładce PO P 3.1. https://fpgp.eu/polska-cyfrowa-3-1/index.html . Są tam wszystkie publikacje przygotowane przez fundację w związku ze szkoleniami w dziedzinie kompetencji cyfrowych w ramach konkursu PO PC 3.1.

Zachęcamy też do zapoznania się z konkursowym ABC: https://fpgp.eu/konkursowe-abc-odpowiadamy-czytelnikom-w-sprawie-po-pc-3-1/470/aktualnosci.html

Publikacje są dostępne na licencji Creative Commons: Uznanie autorstwa 3.0. Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Fundacji Promocji Gmin Polskich i autorki. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, w tym utworów, tworzenia i rozpowszechniania ich kopii w całości lub we fragmentach, wprowadzania zmian i rozpowszechniania utworów zależnych - pod warunkiem zachowania niniejszej informacji licencyjnej i wskazania autorki oraz FPGP jako właścicieli praw do tekstu.

Nasz adres: Warszawa ul. Jaworzyńska 7/3
telefon: (22) 697 52 99
e-mail: fundacjapgp@gmail.com, k.ustrycka@fpgp.eu
Kierownik projektu : KATARZYNA USTRYCKATekst powstał w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej projektu „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PO PC na lata 2014 -2020, działanie 3.1.

Tekst promocyjny

Źródło: Fundacja Promocji Gmin Polskich
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25