facebook RSS # #

23.09.2019 18:17

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-02-11 13:45       aktualizacja: 2019-02-08 05:14       WIADOMOŚCI
  A A A

Aleksandrów Kuj.: X Konwent Burmistrzów

Aleksandrów Kuj.: X Konwent Burmistrzów
Fot. UM Aleksandrów Kuj.
W środę 6 lutego 2019 roku w sali im. Edwarda Stachury na aleksandrowskim dworcu odbył się X Konwent Burmistrzów Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Na zaproszenie do Aleksandrowa przyjechało 35 Burmistrzów z całego Województwa Kujawsko -Pomorskiego. Wśród zaproszonych gości byli: Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko Pomorskiego Pan Ryszard Bober, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pan Andrzej Potoczek, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Starosta Wąbrzeski Pan Krzysztof Maćkiewicz, Dyrektor Biura Związku Miast Polskich Pan Andrzej Porawski, Starosta Aleksandrowski Pani Lidia Zwierzchowska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego Pani Lidia Kulpa, Sekretarz Gminy Miejskiej Pan Bogusław Gollus.

Na powitanie Członkowie Konwentu i zaproszeni goście otrzymali od gospodarza spotkania Burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego drobne upominku w postaci materiałów promujących nasze miasto.

Głównym punktem spotkania był wybór Przewodniczącego Konwentu oraz Zarządu. Na Przewodniczącego obecni Burmistrzowie zgłosili kandydaturę dr Andrzeja Cieślę – Burmistrza Aleksandrowa Kujawskiego, który chwilę później jednogłośnie został wybrany na to stanowisko.

Członkami Zarządu zostali wybrani:
1. Pan Sławomir Napierała – Burmistrz Miasta i Gminy Nakła nad Notecią.
2. Pan Mariusz Piątkowski – Burmistrz Golubia – Dobrzynia.
3. Pan Waldemar Stupałkowski – Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.
4. Pan Dariusz Witczak – Burmistrz Kruszwicy.

Jednym z gości Konwentu był Pan Andrzej Porawski – dyrektor Biura Związku Miast Polskich, który przedstawił informacje nt. obowiązku opracowania przez samorządu raportu o stanie gminy.
Następne spotkanie Konwentu Burmistrzów zaplanowano na dzień 28 lutego 2019 roku. Spotkanie także odbędzie się w Aleksandrowie Kujawskim.

Na X posiedzeniu Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko – Pomorskiego podjęto stanowisko skierowane do Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego dotyczące wydłużenia terminu konsultacji w sprawie projektu tzw. „uchwały antysmogowej” do końca I kwartału 2019 roku.

Konwent, jako nieformalne gremium samorządowe ma na celu wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz dążenie do gospodarczego i kulturalnego rozwoju miast zrzeszonych m.in. poprzez reprezentowanie miast we wszystkich wspólnych sprawach na forum regionalnym i ogólnopaństwowym, inicjowanie i opiniowanie projektów aktów prawnych, dotyczących samorządów terytorialnych, propagowanie wymiany doświadczeń w zakresie wykonywanych zadań własnych miast i zadań im zleconych przez administrację rządową. Nie mniej ważny pozostaje aspekt gospodarczy, czyli inspirowanie i podejmowanie wspólnych inicjatyw gospodarczych, mających wpływ na rozwój i bogacenie się miast regionu. Współpraca obejmować ma także inspirowanie i podejmowanie wspólnych inicjatyw służących kulturalnemu rozwojowi miast, nawiązywaniu przez nie korzystnych kontaktów zagranicznych oraz wymiany naukowej i kulturalnej, prowadzenie pracy informacyjnej, konsultacyjnej i programowej, mającej na celu wspólne rozwiązywanie problemów w zakresie poszczególnych dziedzin działalności samorządu miejskiego.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25