facebook RSS # #

21.07.2019 18:07

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-02-11 12:40       aktualizacja: 2019-02-11 12:39       WIADOMOŚCI
  A A A

Konin: Gala Biznesu

Konin: Gala Biznesu
Fot. UM Konin
Restauracja włoska „Tutti Santi”, Hortimex Plus Sp. z o.o., FHU „ProARTI” Artur Chojnacki oraz Janusz Wawrowski – to tegoroczni zdobywcy statuetek „Złotego Konia”. Nagrody wręczono podczas Gali Konińskiego Biznesu, która odbyła się 8 lutego w Konińskim Domu Kultury. O tym, w czyje ręce trafi nagroda zdecydowała Kapituła Konkursu.

Gala rozpoczęła się inaczej niż do tej pory. Na scenie, zamiast prowadzącego, po występie skrzypka Mirosława Grzanki pojawili się prezydent Konina Piotr Korytkowski i jego zastępca Paweł Adamów. Panowie poinformowali, że w ramach zaciskania pasa przyjęli na siebie ciężar poprowadzenia imprezy. Powitali gości zaznaczając, że „o lokalny biznes trzeba dbać”.

– Dziękujemy Państwu za to, że z nami jesteście, że wybraliście Konin na miejsce prowadzenia swoich interesów i w naszym mieście widzicie potencjał – stwierdził prezydent Piotr Korytkowski. Dodał, że za każdym sukcesem, nie tylko w biznesie, stoi zgrana drużyna, którą razem ze swoimi zastępcami właśnie buduje.

- Wręczając Państwu statuetki „Złotego Konia” niejako włączamy Państwa do naszej drużyny. Nie jest jednak naszym celem wywieranie w ten sposób na Was presji, raczej liczymy na wsparcie, pomysły i dobrą energię z Państwa strony. A z naszej strony oferujemy otwartość na współpracę i chęć dialogu – dodał Paweł Adamów.

Po tym wstępie na scenę wszedł prowadzący galę Marcin Szafrański z „Przeglądu Konińskiego” informując, że „nie pojawił się na czas, bo ktoś go zatrzasnął w garderobie”. Spoglądając znacząco na prezydentów dodał, że „chyba wie, kto to był”. Proponując mały rewanż, wziął w krzyżowy ogień pytań Pawła Adamowa. Ten wywiązał się z zadania znakomicie, rzucając jak z rękawa m.in. danymi dotyczącymi najnowszych inwestycji i linii autobusowych (”Mamy 22 linie, w nocy jeździ tzw. „setka”, ale ja osobiście wolę „pięćdziesiątkę”, którą dojeżdżam z dworca do starej części Konina”).

Punktem kulminacyjnym gali było wręczenie czterech statuetek „Złotego Konia”. Werdykty Kapituły odczytywali zdobywcy nagród z poprzedniej edycji.

W kategorii „Mikroprzedsiębiorstwo roku” laureatem została restauracja włoska „Tutti Santi”, która właśnie obchodziła trzecią rocznicę istnienia (nominacje: Przedsiębiorstwo Inwestycji i Budownictwa „Inwest-Bud” Zdzisław Sparażyński oraz „Guzik” Systemy Informatyczne Henryk Guzik). Tytuł „Małej i średniej firmy roku” trafił do firmy Hortimex Plus Sp. z o.o. (nominacje: CompNet Sp. z o.o. oraz LM Auto Sp. z o.o.). “Sponsor roku – za serce” to FHU „ProARTI” Artur Chojnacki (nominowano: Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. E. Kwiatkowskiego w Koninie oraz Motocyklową Grupę z Konina).

- Prowadzę działalność, z przygodami, od 14 lat. Początki były bardzo trudne. Nikt nie wierzył, że w można Koninie, czy w ogóle, prowadzić działalność polegającą na dmuchaniu balonów, żyć z tego i zarobić na ZUS. Ale jeśli dzięki tej pracy udaje mi się wesprzeć osoby potrzebujące, sport dziecięcy (…) to jest to dla mnie dodatkowo motywujące, że na buzi dziecka czy osoby potrzebującej pojawia się uśmiech – powiedział Artur Chojnacki z firmy ProARTI.
 
W kategorii “Człowiek roku” wygrał laureat Fryderyka 2017, jeden z najwybitniejszych skrzypków swojego pokolenia Janusz Wawrowski (nominacje: filmoznawca, organizatorka wydarzeń filmowych w Polsce i poza granicami kraju Katarzyna Kubacka-Seweryn i historyk, mediewista Jerzy Łojko).

Katarzyna Kubacka-Seweryn zdradziła, że informacja o nominacji przyszła do niej w chwili, gdy postanowiła zrezygnowa z tego, co robi. - Staram się być analitycznym obserwatorem rzeczywistości i przyznam, że to, co dzieje się na świecie, w naszym kraju, w pewnym momencie sprawiło, że pomyślałam, że moje działania: kreowanie życia, kreowanie postaw, inspirowanie młodych ludzi chyba nie ma sensu, bo tak naprawdę i tak zło triumfuje. Przyszła ta nominacja i zweryfikowałam swój pogląd, bo pomyślałam, że jeżeli Kapituła dostrzegła to, co robię, to może jednak jest w tym jakiś sens. (…) Dziękuję bardzo Kapitule, że otworzyła moje oczy  i że obudziłam się ponownie do działania - powiedziała.

Galę Konińskiego Biznesu 2019 zakończył występ Olgi Bończyk i Katarzyny Żak. Artystki wystąpiły z programem stworzonym specjalnie na tę okazję.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25