facebook RSS # #

26.06.2019 13:04

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-03-15 15:10       aktualizacja: 2019-03-15 15:13       WIADOMOŚCI
  A A A

Gmina Świdnica: XVII Giełda Edukacyjna

Gmina Świdnica: XVII Giełda Edukacyjna
Fot. UG Świdnica
To już XVII edycja Giełdy Edukacyjnej, której gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej. W trakcie giełdy lokalne szkoły ponadpodstawowe (ponadgimnazjalne) przedstawiały aktualną ofertę edukacyjną dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Poprzez takie działania młodzież z 10 zaproszonych szkół podstawowych: gminy Świdnica, Jaworzyna Śląska i Marcinowice miała okazję spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami  konkretnych szkół. Łącznie w tym wydarzeniu uczestniczyło 497 przyszłych absolwentów.

Giełda w Lutomi to doskonała okazja do poznania oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych i wybranie właściwej drogi swojego rozwoju. Jest jedyną okazja na sprawdzenie ofert wszystkich dostępnych placówek i porównanie ich atutów w jednym miejscu. Dlatego, tak  ważne jest, aby uczniowie korzystali z oferowanej pomocy – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Placówki w różnorodny sposób promowały swoje oferty edukacyjne, począwszy od tradycyjnych ulotek, broszur, kronik szkolnych, filmów reklamowych i prezentacji multimedialnych, aż po występy wokalne, przygotowywanie posiłków, mistrzowskie jazdy rowerem, czesanie pięknych fryzur i farbowanie włosów, projektowanie na komputerze czy frezowanie poszczególnych elementów.

Giełda Edukacyjna  stawia przede wszystkim na celowość i dużą efektywność w przybliżeniu uczniom wyboru szkoły, udzielaniu wsparcia w podejmowaniu trafnych decyzji, sprzyjających tworzeniu planów kariery i projektowania życia. Zwłaszcza dzisiaj, we współczesnym świecie, gdzie bardzo istotną kwestią jest prawidłowo wybrana szkoła, a w przyszłości zawód, który stanowi gwarancję pewnego zadowolenia czy samorealizacji"- podkreśla dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej- Elżbieta Dolińska.

Dużym wsparciem dla młodzieży okazały się dodatkowe spotkania z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Wałbrzycha- z panią Sylwią Maciejowską oraz z doradcą z Młodzieżowego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Świdnicy- z panią Iloną Janecką.

"Młodzież kończąca szkołę podstawową  i gimnazjum jest w takim wieku, że wymaga jeszcze podpowiedzi i wskazania ścieżki, która pomoże doprowadzić do osiągnięcia wysokiego standardu życiowego. Uczniowie potrzebują informacji na temat szkół, a także możliwości, jakie będą mieć po ich ukończeniu. tłumaczy Edyta Zerka, doradca zawodowy z Lutomi Dolnej, główny pomysłodawca akcji.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 23 67
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25