facebook RSS # #

19.09.2019 13:28

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-05-24 18:19       aktualizacja: 2019-05-24 18:22       WIADOMOŚCI
  A A A

Miasto Świdnica: Potrójnie nagrodzona

Miasto Świdnica: Potrójnie nagrodzona
Fot. UM Świdnica
W ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu” - skarbnik miasta Kacper Siwek okazał się najlepszym wśród głównych księgowych, a Świdnica zajęła II miejsce w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców. Otrzymaliśmy także wyróżnienie w rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”.

Udział w klasyfikacji jest bezpłatny, a nad prawidłowym przebiegiem wyboru czuwa kapituła rankingu złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Deloitte Consulting S.A. Wyniki ogłoszono podczas ogólnopolskiego kongresu Perły Samorządu, który odbył się w Gdyni od 23 do 24 maja br.

„Perły Samorządu”, to ranking doceniający te samorządy, które w największym stopniu realizują misję publiczną. Ocenie podlegają kwestie takie jak: sprawność strategiczna i operacyjna, wykorzystywanie potencjału społecznego oraz kompleksowe działania na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców.

W tym roku po raz drugi uhonorowani zostali samorządowcy odpowiedzialni za fundamentalny aspekt funkcjonowania miasta, czyli budżet i finanse. Stworzono precyzyjną i obiektywną ocenę zakresu odpowiedzialności, charakteru podejmowanych zadań oraz złożoności struktury budżetu gmin i powiatów. Ocenie podlegały m.in. kompetencje skarbników, opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczące budżetu oraz zadłużenie gminy.
Kacper Siwek piastuje swoją funkcję od marca 2016 roku, wcześniej, czyli od września 2006 roku pracował na stanowisku zastępcy skarbnika.

- Stosowanie skomplikowanych i niejednoznacznych przepisów prawa, jak i wysokie umiejętności w zarządzaniu zespołem finansowo-księgowym to wielkie atuty Kacpra Siwka. Jestem przekonana, że ta nagroda będzie dodatkową motywacją w jego codziennej pracy  - mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

W rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży” nagrodzone samorządy wyróżniają się dużą  aktywnością  w  tym zakresie. W tej klasyfikacji brano pod uwagę upowszechniania sportu i rekreacji ruchowej, dofinansowania zadań związanych z aktywnością ruchową społeczeństwa z uwzględnieniem m.in. budowy terenów rekreacyjnych oraz urządzeń sportowych. Wyróżnienie to w imieniu miasta odebrał Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

– Kultura fizyczna i rekreacja ruchowa najmłodszych świdniczan jest naszym priorytetem. Wspomnieć w tym miejscu należy o realizowanych przez nas programach, są to m.in. „Mali wspaniali”, „Umiem pływać”, „Zanim dorosnę do maratonu” czy  „Orientuj się w Świdnicy”. Do uprawiania sportu musi być jednak baza, którą tworzymy z myślą o naszych mieszkańcach - zmodernizowany został obiekt lodowiska i stadion. Cieszy mnie to, że niezależne gremium fachowców dostrzegło to, co robimy na rzecz świdniczan, potwierdzając, że obrane kierunki rozwoju są jak najbardziej słuszne – dodaje zastępca prezydent, Jerzy Żądło.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25