facebook RSS # #

19.11.2019 00:04

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-05-28 09:27       aktualizacja: 2019-05-28 09:31       WIADOMOŚCI
  A A A

Kongres Regionów. Liderzy samorządu z Europy i Polski pokażą skuteczne rozwiązania dla miast i regionów

Kongres Regionów. Liderzy samorządu z Europy i Polski pokażą skuteczne rozwiązania dla miast i regionów
Fot. kongresregionow.pl
Burmistrzowie najbardziej innowacyjnych zachodnich miast spotkają się z liderami samorządu z Polski na początku czerwca we Wrocławiu. Udział w Kongresie Regionów potwierdziło ponad 50 prezydentów miast.

X Kongres Regionów, planowany na 11-12 czerwca we Wrocławiu, staje się najważniejszym w tym roku szczytem liderów polskiego samorządu. Już dziś swoją obecność potwierdziło ponad 50 prezydentów miast oraz kilkudziesięciu burmistrzów i starostów z całej Polski. Wśród gości i prelegentów pojawią się m.in. prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska, Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, Prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski, Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek, Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc oraz Prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.

Tegoroczna edycja Kongresu Regionów przyciągnie do Wrocławia również zagranicznych gości specjalnych, którzy reprezentują najbardziej innowacyjne miasta w Europie. W specjalnej sesji poświęconej otwartości na zmiany społeczne oraz integracji społecznej na poziomie lokalnych społeczności wystąpi Lefteris Papagiannakis, wiceprezydent Aten odpowiedzialny za politykę społeczną. Model integracji społecznej przyjęty w Atenach zdobył w 2018 roku pierwszą nagrodę w konkursie Komisji Europejskiej dla najbardziej innowacyjnych miast UE oraz pierwszą nagrodę w światowym konkursie burmistrzów fundacji Bloomberg Philantropies w 2014 roku. 

Najlepsze praktyki europejskich miast w walce ze zmianami klimatu przedstawi Andreas Wolter, wiceburmistrz Kolonii, a jednocześnie prezes największej w Europie organizacji klimatycznej Climate Alliance, zrzeszającej ponad 1400 miast i gmin z całej Europy. Organizacja ta zajmuje się promocją energii odnawialnej, demokratyzacji energetyki oraz wymiarem globalnym bezpieczeństwa energetycznego i klimatycznego. 

Dużym wydarzeniem tegorocznego Kongresu Regionów będzie wystąpienie lidera rady miejskiej Preston Matthew Browna. Stworzony przez niego Model Preston – w zgodzie z unijnymi przepisami - wykorzystuje system zamówień publicznych do budowy lokalnej gospodarki. Model ten sprawił, że w ciągu kilku lat upadające 140-tysięczne miasto Preston dźwignęło się z zapaści i zostało okrzyknięte mianem najlepszego miasta do życia i pracy w północno-wschodniej Anglii. Obecnie Model Preston wprowadzany jest w wielu dużych miastach Europy, w tym w Manchester i Birmingham.

W Kongresie potwierdzili swój udział również dwaj uznani specjaliści od sztucznej inteligencji (AI): prof. Baruch Schieber z IBM Watson w Nowym Jorku i dr Grzegorz Świrszcz z Google Deep Mind w Londynie.  Obaj wystąpią w specjalnym bloku poświęconym sztucznej inteligencji w biznesie i samorządzie.
10.

Kongres Regionów odbędzie w dniach 11-12 czerwca 2019 we Wrocławiu.  To najważniejsze w roku spotkanie liderów samorządu, biznesu i organizacji pozarządowych, poświęcone rozwiązaniom dla największych wyzwań miast i regionów. Tegoroczny program obejmuje pięć bloków tematycznych: Przestrzeń, Mobilność, Środowisko, Finanse i Strategie 2030. Dodatkowo program przewiduje sesję specjalną Otwartość na zmiany społeczne oraz scenę AI w biznesie i samorządzie.

Organizatorem Kongresu Regionów jest wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska. Rejestracji na wydarzenie można dokonać pod adresem https://kongresregionow.pl/kup-bilet/.

 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25