facebook RSS # #

28.01.2020 17:43

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-08-13 13:10       aktualizacja: 2019-08-13 13:12       WIADOMOŚCI
  A A A

Mieszkanie Plus. Jeszcze w tym roku ruszy budowa w Radomiu

Mieszkanie Plus. Jeszcze w tym roku ruszy budowa w Radomiu
Fot. PFR Nieruchomości
Jeszcze w tym roku - w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus - ruszy budowa 124 mieszkań w Radomiu, na działce wskazanej przez samorząd.

Budowa ma rozpocząć się w IV kwartale 2019 r. Sfinansuje ją spółka PFR Nieruchomości. Inwestycja będzie składać się z dwóch 7-kondygnacyjnych bloków, które pomieszczą 124 mieszkania. Powstaną one przy ul. Tytoniowej, na działce wskazanej przez radomski samorząd miejski. Będzie to pierwsza inwestycja na Mazowszu w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

- Radom wysunął się na pozycję lidera w województwie mazowieckim - mówi prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz. - Dzięki dobrej współpracy z samorządem mamy szansę na szybką realizację tej ważnej dla Radomia inwestycji.

- Jesteśmy bardzo zainteresowani tym, by w naszym mieście przybywało mieszkań – podkreśla prezydent Radomia Radosław Witkowski. - Jednym z naszych priorytetów jest bowiem tworzenie takich warunków, które będą sprawiały, że młodzi ludzie będą chcieli na stale wiązać swoją przyszłość z Radomiem. Bardzo ważny element decydujący o tym, gdzie młode rodziny zechcą na stałe się osiedlić to mieszkania. Mam nadzieję, że inwestycja przy ulicy Tytoniowej będzie dla kolejnej grupy radomian szansą na pozostanie właśnie w Radomiu. Trzymam więc kciuki za jak najszybszą realizację w naszym mieście programu Mieszkanie Plus i oczywiście deklaruję gotowość do współpracy przy realizacji każdego korzystnego dla mieszkańców projektu.

Działka, na której powstanie osiedle, znajduje się w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, punktów handlowych, usługowych oraz placówek oświaty. Średnia powierzchnia mieszkań wyniesie ponad 50 metrów kwadratowych. Wśród powstających lokali będą zarówno kawalerki, jak i mieszkania 4-pokojowe. Najemcy będą mieli do dyspozycji 124 miejsca postojowe zewnętrzne.

- Staraliśmy się je wpisać w kontekst architektoniczny, a jest on bardzo znaczący, bo po drugiej stronie ulicy znajduje się przedwojenna fabryka Polskiego Monopolu Tytoniowego i rzeczywiście w naszym projekcie rysunek, ortogonalny podział ostatnich kondygnacji ma nawiązywać do szkieletu tej fabryki – zapowiada architekt Mateusz Gierszon z EMA Studio, które projektuje to osiedle. - Jesteśmy teraz na etapie tworzenia dokumentacji do projektu budowlanego, ale już niedługo przejdziemy do projektu wykonawczego.

W całym województwie mazowieckim spółka PFR Nieruchomości analizuje ponad 50 lokalizacji – wśród nich znajdują się działki w Sochaczewie, Nadarzynie, Ożarowie Mazowieckim, Kobyłce i Warszawie. Stołeczne osiedle Nowe Jeziorki, które pomieści blisko 3 tysiące nowoczesnych mieszkań, jest kolejnym zaawansowanym projektem na Mazowszu. Pracownie AMC Andrzej M. Chołdzyński i 22 Architekci opracowały jego koncepcję architektoniczną i urbanistyczną. Obecnie PFR Nieruchomości oczekuje na wydanie decyzji środowiskowej.

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa projektowanie prawie 18 tysięcy mieszkań, kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne (przesądzające o przystąpieniu do inwestycji).

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat do czynszów Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już blisko 140 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł. Z kolei w Wałbrzychu wsparcie sięga niemal 420 złotych miesięcznie.

jmk/

Na podstawie: PFR Nieruchomości
TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25