facebook RSS # #

22.10.2019 09:28

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-08-13 15:23       aktualizacja: 2019-08-13 15:26       WIADOMOŚCI
  A A A

Groźby recydywisty. Prokuratura prowadzi dochodzenie ws. gróźb wobec prezydenta Poznania

Groźby recydywisty. Prokuratura prowadzi dochodzenie ws. gróźb wobec prezydenta Poznania
Fot. Fotolia
"Oglądaj się uważnie za siebie, bo tragicznie skończysz pedale Poznania" – napisał autor listu do prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Prokuratura potwierdza, że prowadzi dochodzenie ws. gróźb kierowanych wobec samorządowca.

O groźbach wobec prezydenta Poznania poinformowała we wtorek "Gazeta Wyborcza". List do prezydenta miał wysłać niebezpieczny recydywista, skazany przed laty za zabójstwo matki byłego marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

Autor listu nawiązywał w nim m.in. do zaangażowania prezydenta Poznania po stronie środowisk LGBT. W liście napisał m.in.: "Uważaj, żebyś nie skończył, jak ten prezydent Gdańska, bo będzie to twój ostatni festyn. Załatwię ci to. Oglądaj się uważnie za siebie, bo tragicznie skończysz pedale Poznania".

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski potwierdził w rozmowie z PAP, że śledczy rzeczywiście zajmują się sprawą.

"Jest prowadzone w tej sprawie dochodzenie. W najbliższym czasie planowane jest przedstawianie zarzutów osobie podejrzewanej" – powiedział Smętkowski.

Jak dodał, "zawiadomienie do prokuratury Poznań–Stare Miasto wpłynęło z Urzędu Miasta Poznania. W zawiadomieniu wskazano, że wpłynął list, którym były groźby pozbawienia życia, słowa wulgarne, znieważające prezydenta Poznania" – podkreślił.

Smętkowski dodał, że osoba podejrzewana o wysłanie listu przebywa w zakładzie karnym; tam ma zostać przesłuchana.

Rzeczniczka prezydenta Poznania Joanna Żabierek powiedziała PAP, że prezydent podjął decyzję, iż nie będzie korzystał z ochrony osobistej.

"Prezydent przystał jednak na zaproponowane przez policję rozwiązania, także technologiczne, które pozwolą ograniczyć ryzyko ataku, czy innych niebezpiecznych sytuacji, w których mogły się znaleźć. Gdyby jednak do takich sytuacji miało dojść – to te przyjęte rozwiązania - mają ułatwić i przyśpieszyć reakcję służb ratunkowych, oraz policji" – podkreśliła.

List z pogróżkami nie jest pierwszą sytuacją, w której ktoś groził prezydentowi Poznania. Na początku maja zapadł wyrok ws. Cezarego O., który po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w groził w internecie prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi i prezydentowi Wrocławia Jackowi Sutrykowi. Nawiązując do ataku na prezydenta Gdańska, Cezary O. napisał wtedy na jednym z portali społecznościowych: "Jeszcze Jaśkowiaka i prezydenta Wrocławia... stają się ofiarą swojego lewackiego i bezbożnego podejścia do swoich stanowisk".

Cezary O. został skazany przez Sąd Okręgowy w Poznaniu na karę łączną 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres roku próby.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

ajw/ mark/ mp
 
KOMENTARZE: 1 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
2019-08-14 08:05:55
om: Na marginesie warto zwrócić uwagę, że człowiek podejrzany o formułowanie obelg i pogróżek odbywa obecnie karę dożywotniego pozbawienia wolności. Wydaje się więc, że w praktyce jest bezkarny - czegokolwiek nie zrobi, surowszej kary już nie dostanie.

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25