facebook RSS # #

22.11.2019 17:58

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2019-10-11 19:41       aktualizacja: 2019-10-11 19:45       WIADOMOŚCI
  A A A

Ostrowiec Św.: Spotkanie rad osiedlowych

Ostrowiec Św.: Spotkanie rad osiedlowych
Fot. UM Ostrowiec Św.
Prezydent miasta Jarosław Górczyński spotkał się w Ostrowieckim Browarze Kultury z członkami dwudziestu ostrowieckich rad osiedlowych. W uroczystości uczestniczyli także: starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, przewodnicząca rady miasta Irena Renduda – Dudek, sekretarz Urzędu Miasta Anna Niedbała, radni miejscy i powiatowi. Zebranych w OBK przedstawicieli osiedli przywitała przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Irena – Renduda- Dudek.

– Cieszę się, że tak wiele osób odpowiedziało na nasze zaproszenie – mówi Irena Renduda- Dudek.- Współpraca z radami osiedlowymi jest wskazana i bardzo dobra dla naszego miasta.

Prezydent miasta Jarosław Górczyński podkreślił, że dzięki radom osiedlowym i pomysłowości ich członków w Ostrowcu Świętokrzyskim realizowanych jest wiele inwestycji.

– Rady osiedlowe to pośredni element pomiędzy radnymi miejskimi, prezydentem, a mieszkańcami miasta – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Bardzo sobie cenię współprace z radami osiedlowymi, stąd też wielką wagę przywiązuję do spotkań z członkami rad. To bardzo dobrze, że są ludzie aktywni, którzy chcą działać w radach osiedlowych. Bardzo dobrze przyjął się pomysł „Osiedle od nowa” pozwalający na poprawę małej infrastruktury technicznej na osiedlach. Budżet Obywatelski aktywizuje mieszkańców osiedli, buduje pomiędzy nimi więź i oczywiście pozwala na zrealizowanie marzeń mieszkańców osiedli. Dzięki temu powstają place zabaw z prawdziwego zdarzenia, siłownie plenerowe, bezpieczne drogi, organizowane są imprezy kulturalne. Są takie projekty budżetowe, które nie wygrywają, ale pokazują nam jakie są oczekiwania mieszkańców i te pomysły są także stopniowo realizowane. Dzisiejsze spotkanie daje możliwość pokazania tego co zostało wykonane w naszym mieście, a także pozwala zaprezentować plany na przyszłość.

Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak serdecznie pozdrowiła uczestników spotkania oraz odebrała z rąk przewodniczącego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów woj. Świętokrzyskiego Jerzego Kaniewskiego oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim Mariusza Walczyka medal „Stulecia Policji Państwowej” za wsparcie policji i jej pracę oraz za działalność na rzecz społeczeństwa.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25