facebook RSS # #

25.01.2020 21:45

Polska Agencja Prasowa Serwis Samorządowy
 
2020-01-14 14:06       aktualizacja: 2020-01-14 14:05       WIADOMOŚCI
  A A A

Wisła: Nasz sztab WOŚP zebrał 66 tys. zł

Wisła: Nasz sztab WOŚP zebrał 66 tys. zł
Fot. UM Wisła
12 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Wiśle wyjątkowo głośno. Były niezwykłe występy, ciekawe warsztaty, morsowanie na placu Hoffa, a przede wszystkim rekordowy wynik zbiórki. W Wiśle podczas 28. finału WOŚP sztab wolontariuszy zebrał 66 277,24 złotych.

- W tym roku postanowiliśmy połączyć dwie okazje. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była także rozpoczęciem ferii zimowych w Wiśle. Myślę, że mimo niskich temperatur, wszyscy zgromadzeni na rynku poczuli ogromne ciepło, które biło od artystów i wolontariuszy - mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Oprócz tradycyjnej zbiórki, którą przeprowadził sztab WOŚP, na wiślańskim rynku mieszkańcy miasta i turyści mogli posłuchać świetnych koncertów. Wystąpili Misiasty, Dagmara Pyzik, SeBa Promyk, Radek Stojda czy gwiazdy wieczoru - Adamo Rudnik i Viki Gabor. Nie zabrakło też regionalnych akcentów - na scenie na Placu Hoffa zaprezentowały się zespoły Wisła i Mała Wisła. Prawdziwą furorę zrobiła oczywiście Viki Gabor, która pojawiła się na wiślańskiej scenie z kilkoma piosenkami - na przybycie młodej wokalistki, zwyciężczyni Eurowizji Junior czekały tłumy fanów. Wcześniej publiczność rozgrzał do czerwoności Adamo Rudnik. Nie zabrakło też innych atrakcji - lekcji salsy, którą poprowadziła Bożena Idziniak, prezentacji długiego na 28 metrów szalika, który zostanie przekazany Jurkowi Owsiakowi, degustacji wiślańskiej kapuśnicy, pokazów młodych strażaków czy w końcu morsowania na placu Hoffa.

To jednak nie wszystko. Na skoczni narciarskiej w centrum Wisły odbyły się zawody młodych skoczków o nazwie "Skok po serce", w których wzięło udział kilkudziesięciu zawodników. Co ciekawe, najmłodszy z nich miał zaledwie cztery lata. W zawodach zorganizowanych przez klub WSS Wisła i Miasto Wisła każdy z zawodników otrzymał medal za zajęcie pierwszego miejsca a pod skocznią wolontariusze także zbierali pieniądze na WOŚP.

Łącznie na ulicach było około 50 wolontariuszy, którzy spotkali się ze świetnym przyjęciem zarówno mieszkańców Wisły jak i turystów. To przede wszystkim uczniowie, którzy mimo mrozów chętnie kwestowali na wiślańskich ulicach - mówi Zenon Zembol, koordynator wiślańskiego sztabu WOŚP. Co ciekawe, najmłodszy wolontariusz  - Henryk - miał zaledwie roczek, kwestował ze swoim starszym bratem Michałem i tatą. 7-letni Michał już po raz ... siódmy kwestował podczas wiślańskiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwieńczeniem WOŚP w Wiśle był pokaz ognia, który stał się jednocześnie symbolicznym Światełkiem do Nieba.

Przed pokazem na scenie pojawił się burmistrz Wisły Tomasz Bujok, który podziękował wszystkim zaangażowanym osobom w organizację wydarzenia. - Myślę, że cały dzień minął w Wiśle pod znakiem dobrej zabawy, ale przede wszystkim otwartych serc, za to wszystkim bardzo dziękuję. Pamiętajmy, że to wszystko było możliwe dzięki wielu instrumentom, które dzisiaj wspólnie w tej orkiestrze zagrały - mówił po koncertach burmistrz.

Tegoroczny WOŚP w Wiśle był na żywo transmitowany przez stacje telewizyjne TVN, TVN24, TTV.
Źródło: materiały nadsyłane przez jednostki samorządu terytorialnego.
Za treść tych informacji PAP S.A. nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności.

TAGI:
 
KOMENTARZE: 0 PRZEJDŹ NA FORUM

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

ANKIETA

 
newsletter

TAGI

PARTNERZY 


  Związek Gmin Wiejskich  

KONTAKT
Polska Agencja Prasowa SA
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (+48 22) 509 22 22
Faks: (+48 22) 509 22 34
REDAKCJA SERWISU SAMORZĄDOWEGO PAP
ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
Tel.: (22) 509 29 25
Faks: (22) 509 23 72, (22) 509 22 20
e-mail: samorzad@pap.pl
e-mail klubowy: klub@pap.pl
DZIAŁ SPRZEDAŻY I OBSŁUGI KLIENTA
Rafał Szafrański
Tel.: (22) 509 27 03
Kom.: 722 202 428
r.szafranski@pap.pl
PAP Copyright © PAP SA 2013 .
Redakcja  |  O portalu  |  Licencje  |  Polityka Prywatności  |  v 1.4.25